Jesteś tutaj:Kultura Mikołajki w Żydowie
poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:43

Mikołajki w Żydowie

  mn
Mikołajki w Żydowie zdjęcie nadesłane

Tradycyjnie już 6 grudnia św. Mikołaj odwiedził Żydowo, gdzie rozdawał prezenty mieszkańcom na ulicach i w sklepach.

Wszystko to za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Żydowa, które na ten cel przygotowało 800 paczek dla najmłodszych. W tym roku całej imprezie towarzyszył także nowy samochód strażacki, który został zakupiony dla OSP Żydowo. 

Święty Mikołaj przywitał dzieci przed Domem Socjalnym, a później jeździł ulicami Żydowa pięknie ozdobionym samochodem i rozdawał dzieciom paczki. Piękna pogoda sprawiła, że tego wieczoru najmłodsi licznie zjawili się na rozdawaniu świątecznych upominków. Była to też okazja do pamiątkowych zdjęć nie tylko ze św. Mikołajem, ale i "Tadzikiem" - bo tak nazwano nowy wóz strażacki.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu "Wieczoru ze św. Mikołajem": wolontariuszom, sponsorom oraz burmistrzowi Tadeuszowi Szymankowi za pomoc finansową z gminy Czerniejewo. Święty Mikołaj już odjechał, ale zapowiedział, że pojawi się znów za rok!

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane