Jesteś tutaj:Kultura Koncert zespołu Gawęda
czwartek, 07 listopada 2019 18:18

Koncert zespołu Gawęda

  mnopr
Koncert zespołu Gawęda zdjęcie nadesłane

Zapraszamy już w sobotę na koncert zespołu "Gawęda" - reprezentacyjnej grupy Związku Harcerstwa Polskiego.

Koncert będzie podsumowaniem projektu „Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską”, dofinansowanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Odbędzie się on 9 listopada o godzinie 17.00 w hali sportowej SP nr 2 przy ul. Łubieńskiego.

„Gawęda” jest zespołem dziecięco-młodzieżowym, powstałym 13 października 1952 r. w Domu Harcerza na warszawskiej Pradze. Wtedy to 24-letni instruktor wychowania artystycznego Andrzej Kieruzalski rozpoczął zajęcia z 30-osobową gromadką dzieci. Trzynastu wytrwałych zagrało pierwsze przedstawienie Gawędy pt. O Żaczku Szkolaczku i Sowizdrzale.

W ciągu prawie 65 lat istnienia Gawęda dała ponad 6000 przedstawień na całym świecie. Młodzi wykonowawcy gościli m.in. w Stanach Zjednoczonych, na Kubie, w Japonii, na Tajwanie, w Australii. Tańczyli i śpiewali dla Jana Pawła II. Do 2017 roku przez zespół przewinęło się ponad 16 000 dzieci i młodzieży.

Najwięcej piosenek powstało dzięki Wandzie Chotomskiej i Włodzimierzowi Korczowi, najwięcej masek i elementów scenografii dzięki Adamowi Kilianowi. Rezerwat – pierwszy dziecięcy musical – napisany został przez Krzysztofa Gradowskiego i Andrzeja Korzyńskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane