Jesteś tutaj:Kultura Strefa komiksu zagości po raz kolejny w „Czytelni na piętrze”
piątek, 04 października 2019 17:28

Strefa komiksu zagości po raz kolejny w „Czytelni na piętrze”

 
Strefa komiksu zagości po raz kolejny w „Czytelni na piętrze” archiwum redakcji

Najciekawsze oblicza sztuki komiksowej i powieści graficznej będzie można poznać na specjalnej wystawie w Czytelni na piętrze, działającej w I LO.

Już 8 października w godzinach od 10:00 do 15:00 po raz kolejny odbędzie się Strefa Komiksu. Na książkowych moli z duszą odkrywcy, którzy cenią sobie książki nie tylko w tradycyjnej formie, czekają komiksy 3D, ziny, zeszyty komiksowe, omnibusy, blank covery, variant covery, antologie, s-ceki, h-ceki, art booki, box sety i komiksy interaktywne. Dla tych, którzy nie wiedzą do końca, co się kryje pod tymi nazwami, będzie to okazja by poznać bliżej tę tematykę.

- Będzie to swoisty przegląd całej sztuki komiksowej, powieści graficznych - przekazała Joanna Gronikowska z Czytelni na piętrze. Jak dodała: - Będą też czasopisma poświęcone komiksom - te tworzone przez profesjonalistów, jak zeszyty komiksowe, ale również tworzone przez pasjonatów. Po samej wystawie oprowadzać będą specjaliści od komiksów, dr Michał Traczyk z Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu oraz Aleksander Gniot, którzy współpracują z nami od czterech lat. 

Zachęcamy do udziału nie tylko klasy szkolne, które będą mogły poznać dzieje komiksu, ale także mieszkańców Gniezna. Wstęp wolny.

1 komentarz

  • Link do komentarza Tamagochi niedziela, 06 października 2019 20:31 napisane przez Tamagochi

    Trochę średnio o takich godzinach. Poprzednio chyba odbywało się to popołudniami i wieczorem czy się mylę?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022