Jesteś tutaj:Kultura Chór „Metrum” nagrodzony na festiwalu w Sławie
wtorek, 01 października 2019 17:30

Chór „Metrum” nagrodzony na festiwalu w Sławie

 
Chór „Metrum” nagrodzony na festiwalu w Sławie zdjęcie nadesłane

Chór zdobył Grand Prix, Złote pasmo i nagrodę za najlepsze wykonanie utworu sakralnego. Najlepszym dyrygentem uznany został Jarosław Krenz.

W minioną niedzielę w Sławie (województwo lubuskie) odbyła się ósma odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej. Podczas tego wydarzenia w wokalnych zmaganiach zmierzyło się ze sobą dziewięć zespołów - wśród nich Chór Mieszany "Metrum" z Gniezna. 

Każdy z zespołów miał do wykonania cztery utwory, które były oceniane przez trzyosobowe jury. Podczas tego wydarzenia "Metrum" zdobył dyplom Złote Pasmo, a także nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu sakralnego - chór zaśpiewał utwór Andrzeja Koszewskiego "Zdrowaś Królewno Wyborna".

Ponadto nagrodę specjalną dla najlepszego dyrygenta przyznano Jarosławowi Krenzowi, który od lat prowadzi gnieźnieński zespół. Jednocześnie Grand Prix Festiwalu oraz nagrodę ufundowaną przez burmistrza Sławy w wysokości 2000 zł otrzymał również Chór Mieszany "Metrum".

1 komentarz

  • Link do komentarza Senior wtorek, 01 października 2019 22:29 napisane przez Senior

    Gratulacje dla Pani Prezes Oliwii i wszystkich czlonkow chóru. Gniezno i Skiereszewo jest dumne!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane