Jesteś tutaj:Kultura Historie gnieźnian, które napisało życie
wtorek, 01 października 2019 07:53

Historie gnieźnian, które napisało życie

 
Historie gnieźnian, które napisało życie fot. Rafał Wichniewicz

Gnieźnianie Anno Domini 2019. Starsi i młodsi, bezdomni, duchowni, wysportowani i strudzeni życiem. Losy każdego z nas są inne, a po raz kolejny opowiada o tym wystawa fotografii, otwarta przy kościele garnizonowym.

Życiorysy mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski, zazwyczaj nieznanych szerszemu gronu - taka jest idea wystawy Gnieźnianie Anno Domini, która od kilku lat, co roku gości na ulicach miasta. W minioną niedzielę odbył się wernisaż kolejnej odsłony, na której ponownie można zobaczyć twarze osób, które są albo nam znane, albo zupełnie obce. Poznając ich historię możemy odnaleźć coś, co nas z nimi łączy, lub dzieli. Wspólne jest jedno - wszyscy są mieszkańcami Gniezna.

- Projekt odbywa się po raz ósmy w Gnieźnie. Od ośmiu lat dokumentujemy historię ludzi z naszego miasta za pośrednictwem mistrzów obiektywu opowiadamy o gnieźnianach, mieszkańcach naszego miasta. Ich przeżyciach, emocjach - mówił Piotr Wiśniewski, pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

Do udziału w projekcie tym razem zaproszono Beatę Orczykowską, Dawida Stube, Waldka Stube, Annę Farman, Przemysława Degórskiego, Michała Wysockiego i Piotra Robakowskiego. Każdy z nich na warsztat wziął inne osoby, a niekiedy także zupełnie inną formę przedstawienia - są gnieźnieńskie morsy, osoby bezdomne, matki, zawodniczki sportowe, a także klerycy z miejscowego Seminarium Duchownego. O samej wystawie, goszczącej na placu przy kościele garnizonowym, nie trzeba dużo pisać - warto jednak w wolnej chwili udać się i ją obejrzeć oraz przeczytać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane