Jesteś tutaj:Kultura „Kropka to tylko początek”
wtorek, 17 września 2019 13:46

„Kropka to tylko początek”

  mn
„Kropka to tylko początek” zdjęcie nadesłane

Czasem wystarczy... kropka i zaczynają dziać się cuda. Tak jak w trakcie zajęć dla dzieci przygotowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki.

To święto zainspirowane zostało książką pt. “Kropka” Petera H. Reynoldsa. Bohaterka świata matematyki, animacji i sztuki, bliska przyjaciółka słynnego „i”, czyli sławna „Kropka” zachęciła dzieci do uruchomienia wyobraźni i pokazania swoich zdolności. Okazało się, że Kropka zamienia się w szkło powiększające, przez które można obserwować owady, czy tropikalną wyspę, a nawet, (uwaga!) w oko dinozaura. Tak, zdecydowanie kropka może być początkiem wielu fantastycznych rzeczy.

Bajka przypomniała dzieciom, że każdy ma jakiś talent, który trzeba po prostu umieć w sobie odkryć. Potem trzeba nad nim pracować, rozwijać i... zaskoczyć świat! Czytelnicze zajęcia gnieźnieńskiej książnicy, przygotowane przez bibliotekarki z Wypożyczalni dla Dzieci, Filii nr 2 i 9, odbyły się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marek wtorek, 17 września 2019 14:13 napisane przez Marek

    Kropka jest ważna, bo ciąg kropek to dopiero ......linia

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny