Jesteś tutaj:Kultura Teatralny weekend za nami
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10:46

Teatralny weekend za nami

 
Teatralny weekend za nami źródło: KFA

Po raz piąty na głównym placu miasta odbyły się Gnieźnieńskie Spotkania Teatralne "Bez kurtyny". Przed mieszkańcami zaprezentowało się kilka grup aktorów.

Kolejna edycja wydarzenia, odbywającego się w ramach Królewskiego Festiwalu Artystycznego, to nic innego jak okazja do poznania najnowszej twórczości teatrów, których zazwyczaj nie da się uświadczyć na tradycyjnych scenach. W przypadku Gniezna jest to też powrót do historii, kiedy to wieki temu trupy teatralne występowały przed mieszkańcami, bawiąc ich najróżniejszymi scenami z życia codziennego. Tym razem jednak inicjatywa spotkań "Bez kurtyny", odbywająca się na Rynku, przyciąga znane grupy twórcze z różnych miast.

W tym roku przed gnieźnianami wystąpiły teatry Terminus A Quo, Stajnia, Grupa Signum Ignis oraz Hesperydy, które zaprezentowały w sumie siedem spektakli dotykających różnej tematyki i angażującej publiczność w większym lub mniejszym stopniu. Tej ostatniej, jak widać dobrze, podczas występów na Rynku nie brakowało.

zdjęcia: Królewski Festiwal Artystyczny

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza micio wtorek, 20 sierpnia 2019 09:16 napisane przez micio

  Coś wspaniałego, warto było się wybrać
  (swoją drogą -nie potrzebowali placu betonowego przed teatrem aby wystawić coś dla publiczności)

 • Link do komentarza Teodor wtorek, 20 sierpnia 2019 09:04 napisane przez Teodor

  Dzieci nie miały nic dla siebie? No szczególnie widać to na zdjęciu, gdzie dzieci biorą udział w którymś z przedstawień...

 • Link do komentarza Marco wtorek, 20 sierpnia 2019 07:19 napisane przez Marco

  Przedstawienia teatralne były dość trudne w odbiorze w tym roku. Dzieci nie miały właściwie nic dla siebie. A może by tak w przyszłym roku sprowadzić dla dzieci jakieś teatrzyki kukiełkowe z Poznania lub z Torunia ? Tam są dwa bardzo sławne i wybitne teatry dla dzieci !

 • Link do komentarza wróg płatnego sportu poniedziałek, 19 sierpnia 2019 18:40 napisane przez wróg płatnego sportu

  O!! nie wiedziałem ze TEATR ULICZNY to taki rodzaj SPORTU ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane