Wydrukuj tę stronę
czwartek, 22 sierpnia 2019 15:22

Odpoczynek nad jeziorem Lednica

  Artykuł sponsorowany
Odpoczynek nad jeziorem Lednica zdjęcie nadesłane

Siedzisz w mieście, słuchając szumu samochodów i zastanawiasz się gdzie i jak odpocząć, odetchnąć od obciążeń pracy i życia w mieście, zregenerować się na łonie natury? Jeśli mieszkasz w Gnieźnie, odpowiedź jest prosta, choć może nie dla wszystkich oczywista.

W odległości jedynie 15 km od Gniezna i 40 km od Poznania znajduje się Biwak Lednica – urokliwe i przestronne miejsce położone nad niezwykle czystym jeziorem Lednica. Na powierzchni prawie czterech hektarów, znajduje się przestrzeń do rozbicia namiotów, postawienia kampera albo przyczepy oraz całe niezbędne zaplecze: sanitariaty, kuchnia, stoły pod wiatą, skrzynki elektryczne. Znajdziemy tutaj też palenisko na ognisko i na grilla, miejsce do gry w piłkę nożną, siatkówkę, kometkę itp. Na terenie znajduje się też kameralna dzika plaża, na której można przyjemnie spędzić czas nad wodą, kąpiąc się w czystym jeziorze lub skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków.

Najbardziej charakterystycznym punktem na Biwaku Lednica jest ogromny, drewniany wigwam, w którym można rozpalić ognisko lub zorganizować biesiadę. Kolejnym ciekawym miejscem jest amfiteatr, gdzie mogą się odbyć koncerty, występy czy kino plenerowe.

Biwak Lednica to idealne miejsce na wypoczynek dla rowerzystów, motocyklistów, miłośników sportów wodnych, amatorów błogiego lenistwa, a na dodatek miejsce niezwykle przyjazne zwierzętom. Jest to też świetna baza wypadową na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe. W okolicy znajduje się m.in. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, skansen w Dziekanowicach czy Drewniane Zabytki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wyruszając z Biwaku Lednica można wybrać się na przykład na wycieczkę rowerową czerwonym szlakiem prowadzącą m.in. wzdłuż zachodniego brzegu jez. Lednica i umożliwiającą poznanie najważniejszych zabytków związanych z początkami Państwa Polskiego. Na polu namiotowym jest możliwość wypożyczenia rowerów.

Cała przestrzeń jest świetnie zagospodarowana, jest tu czysto i estetycznie. A dzięki niezwykle otwartym życzliwym gospodarzom tego miejsca panuje tu swobodna i przyjazna atmosfera, która sprzyja odpoczynkowi. Większość osób, które odwiedziły choć raz Biwak Lednica, wraca tu ponownie żeby regenerować siły, a Ci którzy wpadają na jedną noc, zwykle zostają na dłużej.

Więcej na temat tego miejsca dowiecie się na stronie internetowej: http://biwaklednica.pl oraz facebooku https://www.facebook.com/biwaklednica/

 

Galeria

6 komentarzy