Jesteś tutaj:Kultura Podwórkowa Akademia Umiejętności
czwartek, 27 czerwca 2019 10:59

Podwórkowa Akademia Umiejętności

 
Podwórkowa Akademia Umiejętności zdjęcie nadesłane

W ramach nowej aktywności zaplanowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, zapraszamy wszystkich, młodych i starszych, na niecodzienne wydarzenia w ramach projektu ” W zdrowym ciele-zdrowy duch” sfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Stworzone zostaną proste stanowiska umożliwiające przeprowadzenie ciekawych zajęć z mieszkańcami dzielnic.  Na stanowiskach działać będą profesjonaliści: animatorzy, aktorzy, muzycy, plastycy, gimnastycy i sportowcy.

Na jeden dzień działania Podwórkowej Akademii Umiejętności może składać się cykl zajęć zróżnicowanych tematycznie – tak, aby każdy bez względu na wiek, mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Naszym celem jest popularyzacja wśród mieszkańców Gniezna przestrzeni publicznych jako miejsca spotkań i bezpiecznego spędzania czasu wolnego, integracja lokalnych społeczności przez wspólne uczestnictwo w działaniach animacyjnych, artystycznych i wydarzeniach kulturalnych. Pragniemy także popularyzować i namawiać do kreatywności we wszystkich dziedzinach życia – nauka technik plastycznych, dekorowania i tworzenia własnych dzieł sztuk – popularyzowanie ekologii i recyklingu, a w dalszej perspektywie inspirowanie lokalnych inicjatyw. Istotne jest dla nas także propagowanie historii Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ oraz wspaniałych haseł głoszonych przez Sokoła – z głównym na czele: W zdrowym Ciele Zdrowy duch!

Zapraszamy w konkretne miejsca w każdą środę między godz. 15:00 – 19:00:
3 lipca zapraszamy na plac przed Starym Ratuszem
10 lipca zapraszamy do Parku Trzech Kultur
17 lipca zapraszamy na plac na os. Jagiellońskim
24 lipca zapraszamy na plac przy Muzeum Maszyn
31 lipca zapraszamy na plac zabaw przy jeziorze Jelonek
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane