Jesteś tutaj:Kultura Festiwal Smaków Food Trucków ponownie zawita do Gniezna
czwartek, 04 lipca 2019 08:21

Festiwal Smaków Food Trucków ponownie zawita do Gniezna

  mn
Festiwal Smaków Food Trucków ponownie zawita do Gniezna zdjęcie nadesłane

Lipcowy weekend pełen smaków - rusza Strefa Piknikowa z food truckami w ramach Dni Miasta, które odbędą się w dniach 5-7 lipca na Placu św. Wojciecha.

Latem zdecydowanie więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, spacerujemy, bawimy się z dziećmi w parku. W piękny lipcowy weekend, mieszkańcy Gniezna będą mieli okazję spędzić miło czas pod chmurką, zjeść coś dobrego, pobawić się i zrelaksować z rodziną oraz znajomymi. Wszystko to na Strefie Piknikowej z food truckami, która odbędzie się w ramach Dni Miasta.

Przez trzy dni Plac Świętego Wojciecha zamieni się w arenę najlepszych smaków z całego świata. Pojawią się znane i lubiane food trucki, które zaserwują zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni.

Strefa Piknikowa to nie tylko jedzenie. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy specjalną strefę zabaw dla dzieci i nawet strefę chill-outu, gdzie przy spokojnej muzyce będzie można oddać się beztroskiemu nicnierobieniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach kulinarnych oraz pasjonującej grze terenowej. Podczas imprezy głosami odwiedzających wybierzemy także najsmaczniejszego food trucka.

Zapraszamy na Strefę Piknikową z food truckami - 5, 6 i 7 lipca. W piątek od 17:00 do 23:00, w sobotę od 12:00 do 23:00, a w niedzielę od 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny.

Głodni informacji? Zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/events/473482643420280/

Lista food trucków:

Burrito in love – burrito

Made in Thailand - lody tajskie

Belgijki - frytki duże, grube i chrupiące

Jack Burger – burgery

Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu

Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Kill Grill - burgery Wok Gang – pad thai

Pan Baozi - chińskie bułeczki na parze

Krewetka i Kurczak – krewetki i kurczaki w różnych odsłonach

Zebra Burger – burgery

PizzAmore - pizza

Kapsalon Pomorze – holenderskie kapsalony

Cactus – kuchnia meksykańska

PbBurger – burgery

ChinaTown Patrol – kuchnia chińska

Wino i gluten - placki gruzińskie

3 komentarzy

  • Link do komentarza Boczek czwartek, 04 lipca 2019 20:06 napisane przez Boczek

    rezigiusz - a o prądzie z Enei to żeś se zapomniał... w mordę jeża...

  • Link do komentarza wierny czwartek, 27 czerwca 2019 12:17 napisane przez wierny

    A ja uważam, że na tym poświęconym placu postawic na stale leżaki i niech się tam te półgolasy opalają no bo chyba nie do uroczystosci koscielnych ten plac zostal stworzony?

  • Link do komentarza rezigiusz czwartek, 27 czerwca 2019 09:26 napisane przez rezigiusz

    Ja proponuje aby te auta na stale już stały na płycie Rynku obok wysypanej piaskownicy. Podłączyć im wodę z PWiK ciepło z PECu oraz odbiór śmieci z URBISu i będzie gucio. Bedzie kolorowo a do tego kolejne wpływy do spółek miejskich

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane