Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty z charlestona w Starym Ratuszu
wtorek, 11 czerwca 2019 16:31

Warsztaty z charlestona w Starym Ratuszu

 
Warsztaty z charlestona w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

Już w najbliższy czwartek każdy będzie mógł poznać, nauczyć się i zatańczyć... charlestona. Okazją są ku temu warsztaty, które odbędą się 13 czerwca.

Nazwa tego tańca towarzyskiego wywodzi się od miasta Charleston w Południowej Karolinie w USA. Charleston spopularyzowany został przez piosenkę z 1923 r. pod tytułem „The Charleston”. Taniec ten, uważany początkowo za bulwersujący i niemoralny bardzo szybko stał się popularny nie tylko wśród społeczności afroamerykańskiej, ale całej społeczności Amerykanów i Europejczyków lat międzywojennych. Charleston jako motyw przewodni przeniesie nas właśnie w lata 20. i 30. XX wieku, kiedy modne były także tango, Boston czy foxtrot. Uczestnicy poznają elementy wymienionych stylów tanecznych podczas warsztatów, które poprowadzi Ilona Stefańska.

Zajęcia odbędą się 13 czerwca o godzinie 19:00 w sali na parterze Starego Ratusza. Tuż po nich o g. 21.00 serdecznie zapraszamy na imprezę taneczną w Starym Ratuszu – to szansa, aby przetańczyć poznane taneczne style.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane