Jesteś tutaj:Kultura Prof. Norman Davies z wykładem w Gnieźnie
środa, 15 maja 2019 12:26

Prof. Norman Davies z wykładem w Gnieźnie

 

Już za tydzień w murach Instytutu Kultury Europejskiej odbędzie się wykład prof. Normana Daviesa, historyka i publicysty.

Spotkanie zaplanowane zostało na wtorek 28 maja o godzinie 12:00 w auli Instytutu Kultury Eurpejskiej UAM. W jego trakcie Norman Davies wygłosi wykład otwarty pt. „European History and Polish Millenium”, prowadzony w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

W środę 29 maja zaplanowane zostało spotkanie autorskie dla czytelników. Odbędzie się ono również w IKE o godzinie 18:00 w sali 2.01 (II piętro). Wstęp z zaproszeniami, które od 17 maja będą dostępne w Miejskim Ośrodku Kultury. Na wykład zaprasza prezydent Tomasz Budasz wraz z dyrektorem IKE prof. Leszkiem Mrozewiczem.

7 komentarzy

 • Link do komentarza wilk piątek, 17 maja 2019 02:51 napisane przez wilk

  Kiedyś dawno temu ceniłem tego Walijczyka!! Ale gdy zmieniły się u nas cztery lata temu rządy,profesorek wdał się w obronę antypolskiej ,sprzedajnej Targowicy czyli POST komuny Sld,PO,ZSL itp.,więc NIE DZIWI MNIE zaproszenie przez prezydenta Lemingów w Pierwszej Stolicy !!! A już stwierdzenie tego profesorka,że marszałek Piłsudski aresztowałby Kaczyńskiego,potwierdza jego ......zwykłą głupotę i nieznajomość polskiej historii i mentalności Polaków !!!! Pewnie będzie bredził także o jakimś polskim antysemityzmie i islamofobii. Z resztą z jego tezami ,w ogóle NIE ZGADZA się większość polskich historyków !!!

 • Link do komentarza belfer czwartek, 16 maja 2019 21:59 napisane przez belfer

  Davies gloryfikuje Bolka i powiedział, że bez względu na to, czy kochamy Lecha Wałęsę, czy nie, to on był liderem. Uczciwy historyk nie może go z historii usunąć. Tak, ma rację, z historii nie można nikogo usunąć, ale musi to być historyczna prawda!!! A z gadaniem o rzekomym kulcie Lecha Kaczyńskiego , ten profesor całkiem odjechał. Jak można nie będąc Polakiem i nie znać życia w Polsce od podszewki gadać takie głupoty - cytuję:" Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem w Europie. Gdańsk to szczególne miejsce ze względu na skojarzenia z Lechem Wałęsą, 'Solidarnością' i Tuskiem, który tam się urodził, skończył historię i wmurował kamień węgielny pod budowę muzeum "? No, ale widać, że polityka historyczna tego pana odpowiada niektórym dzisiejszym opozycjonistom. Bo historyk musi trzymać się prawdy, a nie pisać o swoich subiektywnych ocenach.

 • Link do komentarza czytelnik czwartek, 16 maja 2019 16:59 napisane przez czytelnik

  Premier Morawiecki - W 1987 ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu[8], następnie rozpoczął studia na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie w latach 1988–1989 brał udział w strajkach okupacyjnych[5]. Studia te ukończył w 1992Kształcił się następnie na Politechnice Wrocławskiej i Central Connecticut State University, a w 1995 uzyskał dyplom Master of Business Administration na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W tym samym roku ukończył studia podyplomowe z prawa europejskiego i ekonomiki integracji gospodarczej na Uniwersytecie Hamburskim. Studiował także na Uniwersytecie Bazylejskim i w Kellogg School of Management przy Northwestern University
  Ale taki gnieźnieński głupek podpisujący się "historyk" nawet nie rozumie, jakie to sa studia, szkoły, gdzie leżą te pastwa, w których uczył się premier itd.

 • Link do komentarza historyk czwartek, 16 maja 2019 10:15 napisane przez historyk

  do czytelnik: mam nadzieję, że podobne wzburzenie spowodował Morawiecki gdy był uprzejmy stwierdzić, że w III RP w sądach orzekają sędziowie stalinowscy . I o ile Davies może nie znać wybitnie historii Polski to premier tego kraju, będący mgrem historii mógłby prezentować wyższą wiedzę (lub mniejszy stopień zakłamania).

 • Link do komentarza gnieźnianin środa, 15 maja 2019 21:16 napisane przez gnieźnianin

  Do "czytelnik". To właśnie dowodzi, że doskonale zna Polskę i doskonale orientuje się w polskich sprawach! Tak, jak należało przeprowadzić dekomunizację, tak teraz trzeba planować dePiSyzację Polski.

 • Link do komentarza Gnieźniak środa, 15 maja 2019 19:55 napisane przez Gnieźniak

  Miał rację. Ja pamiętam tamte czasy i rzeczywiście to przypomina PRL bis.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 15 maja 2019 12:40 napisane przez czytelnik

  Profesor jest może i znawcą historii, ale Polski tak naprawdę nie zna. Powiedział niedawno, ze "Trochę przypomina mi PRL to, co się dzieje w Polsce teraz " i to jest moim zdaniem skandaliczna wypowiedź. Porównanie wolnego kraju do kraju z czasów, kiedy żył pod sowieckim butem jest nie do przyjęcia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny