Jesteś tutaj:Kultura Poznajmy historię Zakonu Rycerskiego Bożogrobców
piątek, 19 kwietnia 2019 18:10

Poznajmy historię Zakonu Rycerskiego Bożogrobców

  mnopr
Poznajmy historię Zakonu Rycerskiego Bożogrobców zdjęcie nadesłane

Jednemu z najciekawszych miejsc na terenie Gniezna – Wzgórzu Krzyżackiemu, będą poświęcone kwietniowe Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne.

Od średniowiecza do XIX wieku funkcjonował tam klasztor, należący do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. Konwersatoria są doskonałą okazją do poznania wyników najnowszych badań archeologicznych prowadzonych pod kierunkiem dr. Tomasza Janiaka z Działu Naukowego Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. Spotkanie poprowadzi dr Kamil Wasilkiewicz.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek 25 kwietnia o godzinie 17:00 w Instytucie Kultury Europejskiej przy ul. Kostrzewskiego, w sali 2.01 (Akwarium). Wstęp wolny!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane