Jesteś tutaj:Kultura Czerniejewo zaprasza na Pochód z Niedźwiedziem
czwartek, 18 kwietnia 2019 09:46

Czerniejewo zaprasza na Pochód z Niedźwiedziem

 
Czerniejewo zaprasza na Pochód z Niedźwiedziem archiwum redakcji

Już w najbliższy Poniedziałek Wielkanocny, ulicami Czerniejewa przejdzie tradycyjny Pochód z Niedźwiedziem. Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego wydarzenia.

Barwny korowód, który w rytm muzyki ludowej kroczy ulicami miasta w Poniedziałek Wielkanocny, swoją tradycją sięga tak daleko, że dziś nikt dokładnie nie pamięta, kiedy tak naprawdę się to zaczęło. Mieszkańcy Czerniejewa przebierają się za różne postaci np.: kominiarza, bociana, babę i dziada i wspólnie z wodzonym niedźwiedziem przemierzają swoją miejscowość wzdłuż i wszerz. Wszystkiemu z zainteresowaniem przyglądają się nie tylko pozostali, ale także goście z innych miejscowości, którzy na tę okazję przybywają do Czerniejewa.

W tym roku Pochód z Niedźwiedziem odbędzie się 22 kwietnia i wystartuje o godzinie 14:00 spod sali Ochotniczej Straży Pożarnej przy Placu kpt. Pawła Cymsa. Organizatorzy zapewniają dużo dobrej zabawy i przede wszystkim - humoru.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane