Jesteś tutaj:Kultura Siła Kobiety ujęta w fotografii
czwartek, 17 stycznia 2019 18:10

Siła Kobiety ujęta w fotografii

 
Siła Kobiety ujęta w fotografii fot. Rafał Wichniewicz

W holu Miejskiego Ośrodka Kultury otwarto wystawę prac fotograficznych autorstwa Marty Bielawskiej-Borowiak pt. Siła Kobiety. Zdjęcia będzie można oglądać do końca stycznia.

Wernisaż, który odbył się w czwartkowy wieczór, zgromadził sporo zainteresowanych pracami, które zawisły na ścianach w holu ośrodka. Wśród nich było wiele bohaterek, które zostały uwiecznione na zdjęciach wykonanych przy różnych okazjach - spontanicznych, ale także przy okazji plenerów. Zgodnie z myślą przewodnią ekspozycji, na fotografiach znalazły się kobiety, które swoim aparatem uchwyciła Marta Bielawska-Borowiak. 

- Przede wszystkim dziękuję moim modelkom, bez której nie byłoby tej wystawy, także gnieźnieńskim Amazonkom, które mnie do tego zainspirowały. Chciałam ukazać siłę kobiet na wiele sposobów - jest to siła fizyczna, psychiczna, do walki z chorobą, spełniania swoich pasji czy niesienia pomocy - mówiła autorka zdjęć.

Jak przyznała Marta Bielawska-Borowiak, każda z kobiet uwiecznionych na zdjęciach jest inna - są w różnym wieku, prowadzą różne tryby życia, mają swoje troski, obowiązki, ale wszystkie je łączy właśnie wspomniana wspólna cecha - siła do zmagania się z tym, co przynosi codzienność, a co sprawia iż są wyjątkowe.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane