Jesteś tutaj:Kultura Historia musicali w ramach Królewskiego Salonu Sztuki
piątek, 11 stycznia 2019 11:46

Historia musicali w ramach Królewskiego Salonu Sztuki

 
Historia musicali w ramach Królewskiego Salonu Sztuki fot. Rafał Wichniewicz

W kolejną sobotę stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się muzyczne spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim, autorem publikacji "Ale Musicale!".

Stulecie tego gatunku muzycznego, jakim jest musical, będzie tematem spotkania z dziennikarzem, tłumaczem, autorem tekstów, muzykologiem i twórcą najnowszej ww. książki. Na spotkaniu, oprócz autora, pojawią się również inni zaproszeni przez niego goście - w trakcie tej edycji Królewskiego Salonu Sztuki będzie można usłyszeć tematy musicalowe w interpretacji Mileny Kanabus, której towarzyszyć będzie Michał Kuźmiński. Spotkanie zobrazowane będzie fragmentami filmowymi innych musicali, stanowiącymi barwne i merytoryczne tło rozmów.

Na spotkaniu, które odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godzinie 16:00 w MOK-u, będzie można usłyszeć piosenki z musicali: Mamma Mia, Rodzina Adamsów, Evita, Chicago, Nędznicy i inne. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w ośrodku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane