Jesteś tutaj:Kultura Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria”
środa, 10 października 2018 12:50

Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria”

 
Bogumił Bielecki odznaczony medalem „Pro Patria” źródło: Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu

W trakcie uroczystości odbywającej się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, gnieźnieński dokumentalista Bogumił Bielecki został uhonorowany za swoją działalność na rzecz kultywowania pamięci.

Twórca, który od wielu lat realizuje różne filmy archiwizujące różne wydarzenia mające miejsce na terenie Gniezna, a także gromadzi w ten sposób relacje świadków, otrzymał właśnie najwyższe uznanie za swoją działalność.

- Dzisiejsza uroczystość jest uznaniem i podziękowaniem dla Państwa zasług i osiągnięć. Jestem zaszczycony, że mogę w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy i swoim własnym wręczyć te zaszczytne odznaczenia państwowe. Czynię to z niezwykłą dumą, bo są wśród nas osoby o wielkim dorobku życiowym i zawodowym, które swoją postawą dają świadectwo, jak można poprzez własne życie służyć każdego dnia ojczyźnie - mówił wojewoda do zaproszonych gości.

W trakcie uroczystości, która miała miejsce 9 października w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffman wręczył Bogumiłowi Bieleckiemu medal „Pro Patria”. Jest on przyznawany osobom i instytucjom, które mają szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

3 komentarzy

  • Link do komentarza mieszkaniec Winiary sobota, 13 października 2018 12:06 napisane przez mieszkaniec Winiary

    Gratulacje panie Bogumile!! Mało w naszym mieście ludzi z taką pasją od lat, dzięki panu jest co wspominać, dużo zdrowia i dalszych sukcesów.

  • Link do komentarza wilk czwartek, 11 października 2018 01:00 napisane przez wilk

    Wielkie gratulacje panie Bogumile !!! Życzę jeszcze wiele takich filmów !!!

  • Link do komentarza mjj środa, 10 października 2018 22:08 napisane przez mjj

    Gratulacje panie Bogumile. Dzięki Panu wiele zdarzeń z naszego Gniezna zostało udokumentowanych na filmach i choć nie zawsze dorównują one profesjonalnym kronikom, to jednak stanowią niezaprzeczalny wkład w dokumentalistykę naszego regionu. Szkoda, iż nikt nigdy Panu nie starał się pomóc widząc Pana zaangażowanie. Także nikt z kolejnych władz nie wspomógł Pana w zakupie lepszego sprzętu. Ale i tak zostanie Pan zapisany w historię naszego miasta na zawsze.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane