Jesteś tutaj:Kultura Trigonometry Guitar Tour w Młynie
wtorek, 09 października 2018 18:25

Trigonometry Guitar Tour w Młynie

  mopr

Już za tydzień w środę w klubie przy ul. Roosevelta odbędzie się koncert, w trakcie którego wystąpią trzy ciekawe projekty muzyczne.

Koncert Trigonometry Guitar Tour to nic innego jak występ trzech twórców - pARTyzant, Over The Under oraz Janek Pentz. Każdy z nich charakteryzuje się swojego rodzaju wyjątkową działalnością artystyczną. 

pARTyzant to rodzinny duet ojca Krzysztofa Toczko oraz jego syna Mikołaja Toczko, który to jako pierwszy rockowy zespół zagrał w prestiżowej sali koncertowej „Vahdat Hall“ w Islamskiej Republice Iranu, dwukrotnie ją zapełniając. Jak opisuje ich występ Ingeborg Nałęcka Ring: - Jest to całkowicie własne, indywidualne słyszenie dźwięków i przekładanie ich na możliwości przede wszystkim gitary i perkusji. To nie jest zwykłe granie , to są projekcje, instalacje dźwiękowe. Jest jazzowanie i metalowanie...czyli – malowanie nastroju. Poezja dźwięku i Teatr.

Duet porusza się płynnie pomiędzy różnymi stylistykami , nie brakuje mocnych rockowych riffów ,bluesowych smaczków , humoru i zabawy przeplatanych z zadumą. Ważnym , nieodzownym elementem koncertów jest interakcja z publicznością oraz nieskrępowana improwizacja. 
Na repertuar składają się głównie kompozycje własne przeplatane od czasu do czasu oryginalnymi interpretacjami znanych tematów.

Over The Under to polski zespół, grający muzykę w klimacie southern i groove metal, stoner rock i blues. W styczniu 2016 ukazała się debiutancka płyta, od tego czasu popełnili dwie duże trasy: Cowboys z trasy Space Tour 2016/2017: 56 koncertów, głównie w Polsce, ale także w Niemczech i Czechach.

Janek Pentz to kompozytor i gitarzysta akustyczny, obracający się w stylistyce fingerstyle, muzyce rockowej i klasycznej. Zwycięzca wielu prestiżowych konkursów. Na jego muzykę składają się tak kompozycje gwałtowne i dynamiczne, jak i ciche, spokojne, będące efektem filozoficznych zatrzymań. Otwierał koncerty takich gwiazd, jak Tommy Emmanuel, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Igor Presnyakov, Adam Palma, pARTyzant, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz czy Stefano Barone. 

Koncert odbędzie się 17 października o godzinie 20:00 w "Młynie". Bilety w cenie 25 zł dostępne przed wejściem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane