piątek, 31 sierpnia 2018 18:47

Koncert Krystyny Prońko na inaugurację kolejnego sezonu MOK

  mn

9 września 2018 o godzinie 17.30 zapraszamy serdecznie na koncert Krystyny Prońko, z okazji rozpoczęcia 65. sezonu Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. 

Krystyna Prońko to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, wokalistka. Dyplom magistra sztuki uzyskała w 1979 roku na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Krystyna Prońko rozpoczęła karierę wokalną, w rodzinnym zespole „Refleks”. W 1973 roku wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie uhonorowano jej interpretację piosenek „Po co ci to chłopcze" i „Umarłe krajobrazy". W 1975 roku powtórzyła swój pierwszy sukces opolski otrzymując główną nagrodę za utwór „Niech moje serce kołysze ciebie do snu" (J. Koman, M. Dutkiewicz). Piosenki w jej wykonaniu byty stałymi pozycjami najróżniejszych list przebojów i plebiscytów, w tym radiowej listy przebojów „Trójki " czy telewizyjnego „Studia Gama", a także Listy Przebojów I programu radiowego.

Śpiewała (kilkakrotnie) na Jazz Jamboree, Praskim Festiwalu Jazzowym, w Castlebar (Irlandia), Dreźnie. Biorąc udział w KFPP w Opolu wielokrotnie zdobywała najwyższe trofea i nagrody. W 1980 roku została uhonorowana Piosenkarką Roku. Wysoką pozycję Krystyny Prońko potwierdzają zaproszenia do udziału w imprezach zagranicznych w takich krajach jak: USA, Niemcy, Kanada, Szwecja, Norwegia, Austria, Anglia, Australia, Czechy, Słowacja, Kuba, Bułgaria, Grecja, kraje byłego ZSRR - Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Gruzja, Azerbejdżan, Mołdawia. Krystyna Prońko nadal koncertuje i produkuje muzykę i imprezy artystyczne. Wydaje też wyprodukowane przez siebie nagrania pod znakiem Power Music Krystyna Prońko.

W 2007 roku ukazała się płyta „Poranne łzy i inne tęsknoty". Znajdują się na niej najważniejsze piosenki nagrane od początku pracy artystycznej do września 2007 roku. Dwie ostatnie płyty miały swoje koncerty radiowe w studiu „Trójki" im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Rok 2008 przyniósł parę nowych piosenek m.in. duet z Tomkiem „Lipą" Lipnickim „Każda chwila" oraz piosenkę „Wpadłam tu". W tym samym roku otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medal Gloria Artis. Krystyna Prońko w 2012 roku wydała płytę „Recital Trio Live: Prońko, Raminiak, Wendt”.

Bilety w cenie 60 złotych do nabycia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie oraz na stronie kupbilecik.pl 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Tu 500 tam 500 niedziela, 02 września 2018 01:13 napisane przez Tu 500 tam 500

  Ja bym dał 50% zniżki dla świadczeniobiorców 500+ i bajo...

 • Link do komentarza prosport sobota, 01 września 2018 10:53 napisane przez prosport

  Będzie cudownie. Czekam .

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 24 maja 2018 16:17 napisane przez Zenek

  Tak już nawet za darmo będą. Dać palec to rękę urwą. Ludzie duża rodzina to normalna sprawa. To nie jest niepełnosprawność, kalectwo. Pomyślcie czy w związku z tym wszędzie muszą być zniżki dla KDR.

 • Link do komentarza ZośkaD czwartek, 24 maja 2018 14:54 napisane przez ZośkaD

  Czy bilety będą tańsze z Kartą Dużej Rodziny?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Kosmyk 2 2019

Ostatnio dodane