czwartek, 17 maja 2018 10:49

Biblioteczny „quest”

  mn
Biblioteczny „quest” zdjęcie nadesłane

(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA - hasło promujące tegoroczny Tydzień Bibliotek, stało się dla pracowników Biblioteki Głównej BPMG inspiracją do zorganizowania QUESTU w lokalu biblioteki przy ul Mieszka I 16 w Gnieźnie. 

W pięciu oznaczonych miejscach wypożyczalni, umieszczono specjalnie oznaczone punkty z nietypowymi zadaniami. Dotyczyły one znajomości literatury polskiej i światowej, a trudność polegała na umiejętności rozszyfrowania zapisu prawidłowych odpowiedzi. Czytelnicy mierzyli się z piktogramami, które kryły tytuły znanych powieści, enigmatycznymi ilustracjami z zakamuflowanymi imionami postaci literackich, a nawet z alfabetem Braille'a.

Uczestnicy wykazywali się duża kreatywnością i błyskotliwością, choć niektóre z zadań stanowiły niemałe wyzwanie. Bibliotekarzy z kolei, cieszyło spore zainteresowanie czytelników udziałem w zabawie, która kończyła się słodką nagrodą dla każdego.

Główną ideą Tygodnia Bibliotek było zachęcanie do czytania, wypożyczania książek oraz korzystania z innych form czytelnictwa. Tegoroczne słowo klucz: „dowolność” wskazuje na zależne tylko od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami „wolne” czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), jak również dostęp do biblioteki.

Serdecznie z tego miejsca bibliotekarze zachęcają do odwiedzania i korzystania bogatej oferty czytelniczej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane