Jesteś tutaj:Kultura Wycieczka z przewodnikiem „Marsz od Powstania do Niepodległości”
środa, 16 maja 2018 07:51

Wycieczka z przewodnikiem „Marsz od Powstania do Niepodległości”

 
Wycieczka z przewodnikiem „Marsz od Powstania do Niepodległości” archiwum redakcji

W niedzielne, wczesne popołudnie, zapraszamy na wyprawę z przewodnikiem, która organizowana będzie z okazji dwóch ważnych rocznic. Tym razem będzie pora na gwarę wielkopolską.

Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" dla mieszkańców Gniezna i odwiedzających nas turystów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego przygotowała cykl bezpłatnych oprowadzeń pt: "Marsz od Powstania do Niepodległości".

Wycieczki odbywać się będę od maja do sierpnia w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Zapraszamy na pierwszą w tym cyklu wycieczkę, która odbędzie się 20 maja 2018 r, tj. w najbliższą niedzielę. Spotkanie z przewodnikiem rozpocznie się o godzinie 14:00 przy Informacji Turystycznej, Gniezno Rynek 14.

Tym razem przewodnikiem będzie Jarosław Mikołajczyk, znany też jako Szczun z Kareji. Oprowadzi on wszystkich chętnych, którzy w najbliższe niedzielne popołudnie zechcą skorzystać z tej oferty, by pogłębić swoją wiedzę na temat naszego miasta. Po raz pierwszy turyści będą mieli okazję posłuchać historii Gniezna opowiedzianej gwarą wielkopolską! - Wew te rajzyngę będziemy gadać po naszymu i fyrać po fyrtlach i szlifować Kareję. Nie zbraknie wiedzy o naszym kochaniutkim Gnieźnie, ale tyż bydzie się z czego kielczyć - zapewnia oprowadzający. 

Oprowadzanie jest bezpłatne. Zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane