Jesteś tutaj:Kultura Festiwal Smaków Food Trucków już w ten weekend!
wtorek, 15 maja 2018 17:30

Festiwal Smaków Food Trucków już w ten weekend!

 
Festiwal Smaków Food Trucków już w ten weekend! fot. Rafał Wichniewicz

Food trucki z całej Polski, dania kuchni z różnych stron świata oraz dodatkowe atrakcje, już w ten weekend po raz drugi pojawią się na Rynku w Gnieźnie!

Festiwal Smaków Food Trucków zaprasza na smaczne rozpoczęcie sezonu. Organizatorzy zaprosili około 20 food trucków z daniami inspirowanymi kuchnią i kulturą wielu krajów świata, które do Gniezna przyjadą 19 i 20 maja br.

Celem festiwalu, który w Gnieźnie odbędzie się po raz drugi, jest promowanie idei slow foodu, czyli jedzenia przygotowanego ze świeżych, starannie dobranych produktów, „na oczach” klienta. Slow food to również kultura celebrowania posiłków, jedzenia bez pośpiechu. Festiwal Smaków Food Trucków odbywa się w wielu miastach Polski, a w tym roku po raz drugi zawita do Gniezna.

Food trucki, które przyjadą na festiwal z całej Polski, wyróżnia jakość, staranność przygotowywania potraw, świeże składniki, autorskie dodatki, a przede wszystkim pasja i oryginalny pomysł na menu. Dania przyrządzane są na miejscu, a goście mogą obserwować cały proces przygotowywania. Wkrótce pierwsze informacje o mobilnych restauracjach, które wezmą udział w festiwalu w Gnieźnie.

Poza masą pyszności na gości czekać będą atrakcje dodatkowe. Na festiwalu pojawią się strefy aktywności dodatkowych, m.in.:

  •  strefa dla dzieci,
  •  strefa chilloutu – muzyka, leżaczki, konkursy,
  •  zawody kulinarne z nagrodami,
  •  gra terenowa z nagrodami,

oraz wiele więcej. 

Dodatkowo uczestnicy będą mogli wybrać „Najsmaczniejszego Food Trucka Festiwalu”. Na gości czekać będą miejsca siedzące oraz zadaszenie na wypadek niepogody, gdzie wraz z przyjaciółmi i rodziną będzie można próbować wszystkich pyszności festiwalu.

Już teraz planujcie smaczny weekend z food truckami.
Data: 19 i 20 maja 2018
Godziny: sobota 12:00-21:00 i niedziela 12:00-20:00
Miejsce: Rynek w Gnieźnie
Wstęp bezpłatny. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/213615572567576/Odpowiedzi bardzo szybko napłynęły na naszą skrzynkę - skontaktujemy się z pierwszymi czterema nadawcami, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie :)


Uwaga, mamy do dyspozycji cztery bony na dowolne wybrane dania - ufundowane przez organizatorów.

Wystarczy, by na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesłać odpowiedź na pytanie: Po raz który w Gnieźnie odbędzie się Festiwal Smaków Food Trucków? W mailu należy podać także swoje imię i nazwisko, które zostaną przekazane organizatorom do odbioru bonów.

Bony powędrują do czterech pierwszych osób, które prawidłowo odpowiedzą na powyższe pytanie! Konkurs zostanie zakończony wkrótce po rozdaniu wszystkich bonów - skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami!

1 komentarz

  • Link do komentarza ABCD wtorek, 15 maja 2018 17:51 napisane przez ABCD

    Wędrowna trupa ze śmieciowym jedzeniem. A event na miarę poziomu włodarza miasta. Może Jacek Kowalski się przypomni bo to rok wyborczy i stanie z tym swoimi obleńymi pierogami ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane