Jesteś tutaj:Kultura Dariusz Pilak dyrektorem MOK-u na kolejne... 7 lat
wtorek, 15 maja 2018 15:03

Dariusz Pilak dyrektorem MOK-u na kolejne... 7 lat

 
Tomasz Budasz i Dariusz Pilak Tomasz Budasz i Dariusz Pilak archiwum redakcji

Prezydent Tomasz Budasz wydał zarządzenie, na mocy którego przedłużył umowę obecnemu dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury.

Zarządzenie w tej sprawie zostało wydane 26 kwietnia, ale dopiero dzisiaj zostało umieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej. Na mocy tego dokumentu, powołując się na przepisy ustaw o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz kodeksu pracy, Tomasz Budasz powołał Dariusza Pilaka na stanowisko dyrektora MOK na czas określony, tj. od 11 maja 2018 roku do 10 maja 2025 roku. 

Przypomnijmy iż Dariusz Pilak został powołany na to stanowisko w maju 2015 roku po wybraniu go spośród czterech zgłoszonych do konkursu kandydatur. O tym wyborze Tomasz Budasz wówczas mówił: - Konkurs trochę rozczarował, ponieważ tylko cztery ważne kandydatury przeszły weryfikację. Jak na miasto o takim potencjale, jak Gniezno, liczyłem, że wpłynie znacznie więcej ofert. Niestety tak się nie stało. Z czterech kandydatów komisja jednogłośnie wskazała na pana Dariusza Pilaka. 

40 komentarzy

  • Link do komentarza rozczarowany niedziela, 20 maja 2018 15:30 napisane przez rozczarowany

    Mnie interesuje ile odprawy po czterech latach otrzymał od Budasza Pilak. Czy to prawda, około 10000zł ???????????????

  • Link do komentarza Alex niedziela, 20 maja 2018 12:45 napisane przez Alex

    A po co komu na poziomie szkoły średniej religioznastwo? Urodziłem się w kraju katolickim, w ktorym ponad 80% ludzi wyznaje tę wiarę, to w niej dzięki rodzicom trwam. A przecież komu ona nie odpowiada, to szuka sam innych dróg do Boga. Jest wolność, a gdybyś żył w kraju nietolerancyjnym np. muzułmanskim, to byśmy widzieli, co by z tobą zrobili, gdybyś podskakiwał. Nawet na forum!

  • Link do komentarza lklon81@op.pl sobota, 19 maja 2018 15:10 napisane przez lklon81@op.pl

    Do Scarlet... No żenada i wstyd, a czego cię uczono w szkole, tylko jedynie słusznej religii? Żadnego religioznawstwa, o innych światopoglądach, innych kulturach, podstaw filozofii, logicznego myślenia - widać, że nie potrzebne ci to.? Skoro masz tak potężne braki edukacyjne, to powinnaś się zacząć dokształcać. Ja bym na twoim miejscu nie chwalił takim brakiem wiedzy podstawowej do takiego stopnia, bo to wstyd, wskazuje na ograniczenie postrzegania rzeczywistości, kłopoty z samodzielnym myśleniem, na totalną indoktrynację i czad. Możesz wierzyć w Boga nikt ci tego nie broni, ale zmuś się poznać innych żyjących w tym samym państwie wraz z zasadami moralnymi jakie wyznają, bo akurat tych pozytywnych nie spotkasz w kościele k.... tylko w słowach. Po czynach ludzi się poznaje. I nie łudź się, że w krótkim tekście tutaj dostaniesz podstawy wiedzy o współczesnym świecie, rusz głową samodzielnie i nie czekaj na jedno zdanie jako gotowca do powtarzania w kółko jak różańca, zacznij edukację i samodzielne myślenie, najlepiej od przeczytania ze zrozumieniem Biblii (całej)

  • Link do komentarza dobrazmiana sobota, 19 maja 2018 12:28 napisane przez dobrazmiana

    Ale było nie było układy rodzinne i towarzyskie Pilak porozbijał. Trochę boli widzę.

  • Link do komentarza Rentgen sobota, 19 maja 2018 04:01 napisane przez Rentgen

    Hallo? Poszliscie w innym kierunku, Tematem jest kolejne 7 lat Pana Dariusza, który zgodzę się, że może chęci miał, ale na tym koniec. Pracownicy Moku, za jego bytnosci nie otrzymali żadnych podwyżek, on sam 3x? Jakie to proponuje sekcje? Dla emerytów, przede wszystkim, tu się czuje najlepiej. Łazi po wszystkich imprezach, nawet na filmie Biegacze był, tylko po to by się pokazać, bo biegacz z niego marny. Żeby nie zastępca, to ta kadencja Pana dyrektora byłaby mialka, to moja subiektywna opinia, jednakże tak jest. Mam wrażenie, że tu jest więcej polityki, niż było kiedyś?

  • Link do komentarza Scarlett piątek, 18 maja 2018 11:30 napisane przez Scarlett

    Do iklon82- a jakie to są inne wartosci,niż katolickie? Może wymienisz je, bo ja mam z tym trudności? Czy nie odpowiada tobie dekalog tylko dlatego, że nazwany jest przykazaniami boskimi?

  • Link do komentarza lklon81@op.pl czwartek, 17 maja 2018 21:06 napisane przez lklon81@op.pl

    Do Scarlet. Nie bądź tak zapatrzona w siebie i wartości. Inni w tym kraju też jeszcze żyją. Dom kultury jest świecki, dla wszystkich, robi to co robi z naszych podatków, wiernych i nie wierzących lub innych wyznań. Nie może być oferta kierowana tylko do ludzi preferujące twoje wartości, czy sądzisz, że inni nie mają swoich wartości, albo są gorsi, bo wierzą w coś innego niż ty. Rusz głową. Nie jesteś pępkiem świata ze swoimi wartościami i Polska nie jest tylko dla katolików. Jakaś paranoja. To aż tak ślepa jesteś, że nie widzisz kto gra I skrzypce, że żadna uroczystość miejska nie może odbyć się bez kropidła, a programy większości imprez muszą mieć tło "katedry", inne projekty się nie odbywają, bo nie dostają dotacji. Dostają te, jedynie słuszne. W MOK dyrekcja jest jaka jest każdy widzi, jak wytężysz rozum to może coś zrozumiesz.

  • Link do komentarza pytacz czwartek, 17 maja 2018 17:50 napisane przez pytacz

    Z terenu MOK-u wyrastają chwasty, nikt tego nie widzi? Co na to wydział zieleni UM ? Czy Puch z Poznania przyjechał do Gniezna dobić do emerytury czy nadal tam pracuje ?

  • Link do komentarza Scarlett czwartek, 17 maja 2018 13:48 napisane przez Scarlett

    Leon, dla człowieka żyjącego wartosciami nie ma różnicy, czy przedstawienia są jak to pozywasz związane z "nurtem katolickim". A co ma to wspólnego z kurią, to naprawdę trudno ciebie zrozumieć. Kuria to urząd, administracyjna komorka nie majaca żadnego wplywu na repertuar mokowskich działań. A świeckie koncerty w katedrze tobie nie przeszkadzają? Kubeł zimnej wody tobie by sie przydal na otrzeźwienie.

  • Link do komentarza czytelnik czwartek, 17 maja 2018 10:59 napisane przez czytelnik

    Magiera, skoro tamtędy chodzisz, jak twierdzisz, to jesteś wyjątjowo niekumaty, by nie wiedzieć, czyje Biuro Poselskie tam się znajduje. A przy okazji - tam na tych schodach wiecznie stoją butelki po alkoholu, leży także rozbite szkło, pełno niedopałków i inne takie odpady. To miejsce zapomniane przez Miasto, a przecież to mogłby być ładny zakątek centrum. Brakuje kosza na smieci, a z przylegającego budynku z przerwanej rynny woda leje się na przechodniów w czasie deszczu. Że też właścicielowi budynku nie przeszkadza niszczenie się jego własności.

  • Link do komentarza e czwartek, 17 maja 2018 09:46 napisane przez e

    @Mikołaj Magiera , są takie miejsca w Gnieźnie i już. Kogo to obchodzi ? Kogo np. obchodzą miejsca do parkowania przy cmentarzu ul. Witkowskiej zajęte przez samochody z wystawionymi kartkami do sprzedaży ?

  • Link do komentarza abc czwartek, 17 maja 2018 09:44 napisane przez abc

    @ nie jestem z urzędu warto czasami podyskutować, wyrazić swoje zdanie, często inne niż większości na tym forum. Można używać troszkę ironii czasami prowokacji do wywołania myślenia ale nie można obrażać nikogo osobiście jak robi to pewna osoba. Dyskusja może być ostra ale kulturalna. Najbardziej mnie irytuje gdy zaczyna brakować argumentów i pojawiają się inwektywy.
    @ rodzic przypominam że Pan Pilak jednak nie zrezygnował z mandatu radnego dla dobrze płatnego stołeczka dyrektorskiego w starostwie. Ciekawe czy ponownie będzie kandydować i czy wyborcy ponownie dadzą się nabrać?

  • Link do komentarza miejscowy czwartek, 17 maja 2018 09:44 napisane przez miejscowy

    Ad Mikolaj Magiera -ten odcinek jest drogą wprawdzie, ale wlasnością prywatnego własciciela. Dlatego twój donos jest na wyrost. Miejsca dla przechodniów jest sporo.

  • Link do komentarza Leon środa, 16 maja 2018 23:52 napisane przez Leon

    Poziom imprez MOK-owskich jest kiepski, większość koncertów, wystaw skierowana na nurty katolickie, artyści, prace, piosenki, nawet rege też na tę nutę, czy wszystko w tym mieście musi musi być połączone z kurią. Jakieś niedorzeczne działania. Artyści pokazujący swe prace na każdym wernisażu odwołują się do Boga. Co to jest za kultura; świecka czy katolicka? To powinno odbywać się w Katedrze. Albo brak pomysłu i dr. idzie po linii, albo brak kontaktów, a może takie wytyczne "zwierzchników" bez których nie może się odbywać żadna impreza.

  • Link do komentarza Rodzic środa, 16 maja 2018 22:05 napisane przez Rodzic

    Trzeba mieć tupet, żeby w takim stylu przyjąć stanowisko.
    Trzeba mieć tupet, żeby w takim stylu powierzyć stanowisko.

    To wszystko dzieje się na oczach kształcącej młodzieży! PO co się uczyć, wystarczy........................................!

    Koniec PO bliski.

  • Link do komentarza oli środa, 16 maja 2018 21:20 napisane przez oli

    patologią to jest większość komentarzy poniżej!!

  • Link do komentarza Mikołaj Magiera środa, 16 maja 2018 21:20 napisane przez Mikołaj Magiera

    Pytanie mam moze ktos mi odpowie. Na przejsciu od ulicy Franciszkańskiej do Grzybowa ciągle stoją samochody i ciężko przejść. Tam chyba jest zakaz. Obok biuro ma jakiś poseł. Platforma albo PIS. Ktos moglby mi wytlumaczyc dlaczego tam stoja samochody? I czy tam faktycznie jest zakaz?

  • Link do komentarza nie jestem z UM środa, 16 maja 2018 21:00 napisane przez nie jestem z UM

    abc jesteś Wielki, oryginalność wypowiedzi, obiektywizm ocen, drwina i pomysłowość sprawią, że Fischer zaproponuje Tobie stanowisko wiceprezydenta, uważaj. Szanuję Ciebie.

  • Link do komentarza rower środa, 16 maja 2018 15:12 napisane przez rower

    Ludzie nic się nie stało )))))))))))) koleś kolesiowi, królik bocianowi na 7 lat prezenty robi. Patologia na maksa.

  • Link do komentarza senior środa, 16 maja 2018 13:56 napisane przez senior

    Ten MOK to działa, jak za komuny. A najlepszym dowodem jest organozowana medalomania senioralnych małżonków przy jednym ciasteczku na zieloniastych obrusach przypominających czasy akademii na cześć rewolucji październikowej. Doprawdy, jakość najniższych lotów prowincjonalnego zapyziałego miasteczka. To już okoliczne gminy robią to na znacznie wyższym poziomie!

startpoprz.12nast.koniec