Jesteś tutaj:Kultura Inauguracja sezonu Alfa Romeo
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 15:19

Inauguracja sezonu Alfa Romeo

  mn
Inauguracja sezonu Alfa Romeo zdjęcie nadesłane

Miłośnicy samochodów Alfa Romeo, w tym wielu gnieźnian, uczestniczyło w inauguracji sezonu, która odbyła się we Wrześni.

Pogoda była łaskawa dla uczestników wyjazdu, które zaczęło się w samo południe na parkingu Tesco przy ulicy Kaliskiej. Po przywitaniu się uczestników i krótkich rozmowach, ustawiono się w kolumnie, by w asyście policji udać się na płytę wrzesińskiego rynku.

Przejazdowi aut towarzyszyły spojrzenia zaciekawionych przechodniów, którzy chętnie robili zdjęcia. Po dotarciu na rynek, auta ustawiły się na kształt choinki, by dostęp do każdego auta był możliwy dla mieszkańców. 

Wspólne zdjęcie, krótkie wywiady i przestawienie planów działania klubu, to towarzyszyło początkowi części finalnej spotkania. Następnie poproszono uczestników o użyczenie auta i ochotnika do "ratowania". W ten sposób strażacy z PSP we Wrześni prezentowali jak powinno wyglądać zabezpieczenie miejsca wypadku i udzielenie pierwszej pomocy. Pokazowi towarzyszyli także liczni uczestnicy zlotu oraz sami wrześnianie. 

Po pokazie każdy mógł wypróbować swojej możliwości i nauczyć się poprawnie udzielać pierwszą pomoc.  Z atrakcji na inauguracji można wymienić możliwość obejrzenia unikatowych i topowych modeli aut Alfa Romeo np. Giulia, Brerra czy 166. Nie zabrakło też innych modeli - 147,156,159,MiTo, Giulietta. Ku zaskoczeniu organizatorów pojawiły się też modele nie spokrewnione bezpośrednio z Alfa Romeo, jednakże z włoską duszą - Lamborghini i Lancia.

Wiele radości nie tylko dorosłym, ale również dzieciom sprawiła możliwość zabrania miejsca za kierownicami tych wspaniałych aut. Kolejnym punktem imprezy był wspólny obiad klubowiczów, po którym uczestnicy spotkali się ponownie na płycie rynku, by pożegnać się z mieszkańcami Wrześni i zaprosić ich za rok.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane