Jesteś tutaj:Kultura WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych
środa, 14 lutego 2018 13:00

WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych

 
WOŚP 2018 podsumowane: 221 133 złotych fot. Rafał Wichniewicz

Przedstawiciele samorządu oraz sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkali się z wolontariuszami, by podsumować tegoroczną edycję wydarzenia i dokonać pełnego rozliczenia.

Wszyscy spotkali się w Centrum Kultury Scena To Dziwna, gdzie po raz kolejny w tym roku mieścił się sztab akcji: - Orkiestra jednoczy ludzi i jestem dumny, że potrafimy przy tym stole usiąść w tym składzie. Z każdego roku ten WOŚP coraz bardziej wzrusza. Wzrusza postawa osób biorących w tym udział, tą otwartością, życzliwością, a ta atmosfera panująca tutaj daje energetycznego kopa i zawsze mam ją długo w głowie - przyznał Grzegorz Reszko, dyrektor CK eSTeDe.

- Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w tegoroczny WOŚP - wolontariuszom, składającym datki, uczestniczącym w licytacjach, którzy sprawili iż mamy w tym roku kolejny rekord. Starostwo po raz kolejny włączyło się w tę akcję, gdyż dla nas było obowiązkiem, abyśmy umożliwili tym, którzy chcieli się realizować jako wolontariusze oraz przekazującym środki, aby mieli tę możliwość - przyznał wicestarosta Jerzy Berlik i dalej zapewnił w imieniu Powiatu Gnieźnieńskiego wsparcie dla WOŚP w kolejnych edycjach.

- To, co robimy, robimy na rzecz naszych mieszkańców. Pieniądze zebrane w mieście, powiecie, w gminach, wracają do naszych instytucji. Sam doświadczyłem tego dwukrotnie, jako ojciec dzieci, kiedy miały robione badania robione na sprzęcie zakupionym przez WOŚP - przekazał prezydent Tomasz Budasz.

Jak przekazał Kazimierz "Tinkers" Kubów, w tegorocznym WOŚP zebrano w sumie 221 133,31 zł: - Jak na mieszkańców Gniezna, jest to mega liczba. Próbowałem to analizować z innymi miastami i jesteśmy w czołówce. Jesteśmy bardzo dumni - przekazał "Tinkers", dziękując wszystkim członkom tegorocznego sztabu, szkołom, wolontariuszom i innym osobom, które włączyły się do WOŚP.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski