wtorek, 13 lutego 2018 12:49

Klub Dyskusji o Książce zaprasza

  mn
Klub Dyskusji o Książce zaprasza zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Dyskusji o Książce, które poświęcone będzie publikacji Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć".

Czy słyszeli Państwo o obchodach 82. rocznicy istnienia Obozu Narodowo-Radykalnego w Białymstoku? Z tej okazji do miasta przyjechali członkowie ONR z całej Polski. Na pewno też słyszeli Państwo o klubie piłkarskim Jagiellonii Białystok. Czy wiedzieli Państwo, że muzyka Disco Polo pochodzi właśnie spod Białegostoku? I, że pod Parkiem Centralnym znajduje się żydowski cmentarz, w prawie nienaruszonym stanie? Macewy w pionie przysypane zostały piaskiem.

Jeśli nie, to muszą Państwo przeczytać książkę Marcina Kąckiego. Autor w niezwykle interesujący sposób przedstawia obraz Białegostoku. W publikacji poznajemy barwną historię miasta, małą ojczyznę twórcy języka esperanto. Autor mówi czytelnikom o istocie pamięci, a także jej braku. Kącki rozmawia, bada, przekazuje fakty i pogłoski. Zresztą, co tu dużo opowiadać, przecież to Marcin Kącki – "kaskader wśród reporterów". Dziennikarz "Gazety Wyborczej", reporter "Dużego Formatu". Autor siedmiu książek, zajmuje się dziennikarstwem śledczym, społecznym i historycznym. Jest zdobywcą tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press (2007), dwóch nagród „Watergate” przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich (2007), nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” (2007) i nagrody studentów dziennikarstwa „MediaTory” (2007).

Poczuli się Państwo zachęceni? Świetnie! Zatem, namawiamy do lektury i rozmowy na te-mat książki 27 lutego 2018 roku, o 18.00 w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15. Wprowadzenie Kamila Kasprzak-Bartkowiak. Zapraszają członkowie Klubu Dyskusji o Książce.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski