Jesteś tutaj:Kultura Wystawa o powstaniu „A było ich wielu”
poniedziałek, 12 lutego 2018 10:47

Wystawa o powstaniu „A było ich wielu”

 
Wystawa o powstaniu „A było ich wielu” zdjęcie nadesłane

W najbliższy czwartek 15 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, otwarta zostanie wystawa autorstwa Pawła Trygalskiego, dotycząca powstania wielkopolskiego.

Znany w Pierwszej Stolicy Polski propagator pamięci o niepodległościowym zrywie sprzed stu lat, przygotował wystawę dotyczącą wydarzeń z przełomu 1918/1919 roku pt. „A było ich wielu”. Gnieźnianin, który na rzecz pamięci o powstaniu wielkopolskim poświęcił już znaczną część życia, zaprezentuje kolejne eksponaty związane z tą tematyką.

Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godzinie 12:00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a. Zapraszamy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Leszek Kabaciński czwartek, 15 lutego 2018 09:00 napisane przez Leszek Kabaciński

    Sprawdź czy na tym wykazie są twoi przodkowie odznaczeni Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym.
    Lista odznaczonych jest to jedyną kompletną listą, sporządzono ją w oparciu o oryginalne uchwały Rady Państwa (1957-1989), jak również postanowienia Prezydenta PRL (1989) i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (1990-1999).

    http://powstancy-wielkopolscy.pl/

    Listę można uzupełnić o zdjęcia, dokumenty lub dane osobowe dla zamieszczonych tam powstańców. Pomysłodawcy i autorzy : Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Wybory 2018 Kujawski