Jesteś tutaj:Kultura Wystawa o powstaniu „A było ich wielu”
poniedziałek, 12 lutego 2018 10:47

Wystawa o powstaniu „A było ich wielu”

 
Wystawa o powstaniu „A było ich wielu” zdjęcie nadesłane

W najbliższy czwartek 15 lutego w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, otwarta zostanie wystawa autorstwa Pawła Trygalskiego, dotycząca powstania wielkopolskiego.

Znany w Pierwszej Stolicy Polski propagator pamięci o niepodległościowym zrywie sprzed stu lat, przygotował wystawę dotyczącą wydarzeń z przełomu 1918/1919 roku pt. „A było ich wielu”. Gnieźnianin, który na rzecz pamięci o powstaniu wielkopolskim poświęcił już znaczną część życia, zaprezentuje kolejne eksponaty związane z tą tematyką.

Wernisaż odbędzie się 15 lutego o godzinie 12:00 w bibliotece przy ul. Staszica 12a. Zapraszamy.

1 komentarz

  • Link do komentarza Leszek Kabaciński czwartek, 15 lutego 2018 09:00 napisane przez Leszek Kabaciński

    Sprawdź czy na tym wykazie są twoi przodkowie odznaczeni Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym.
    Lista odznaczonych jest to jedyną kompletną listą, sporządzono ją w oparciu o oryginalne uchwały Rady Państwa (1957-1989), jak również postanowienia Prezydenta PRL (1989) i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (1990-1999).

    http://powstancy-wielkopolscy.pl/

    Listę można uzupełnić o zdjęcia, dokumenty lub dane osobowe dla zamieszczonych tam powstańców. Pomysłodawcy i autorzy : Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne Gniazdo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane