Jesteś tutaj:Kultura Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej
środa, 24 stycznia 2018 18:57

Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej

 
Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się w czwartek 25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. 

Tym razem tematem spotkania będzie „Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość.”. W ostatnim czasie nie sposób przejść obojętnie wobec zmian, jakie zachodzą na terenach zielonych w Gnieźnie. Rewitalizacja objęła jedne z najbardziej reprezentatywnych miejskich parków: Park im. Tadeusza Kościuszki oraz Park im. Ryszarda Kaczorowskiego. Można się spodziewać, że już wkrótce kolejne tereny zielone zmienią swój wygląd. Dlatego warto przyjść na Gnieźnieńskie Konserwatoria Historyczne, podczas których przedstawione zostaną dwie perspektywy rozwoju terenów zielonych: historyczna oraz współczesna. 

Wieloletni kustosz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – Elżbieta Kowalska opowie, jak kształtowały się losy terenów zielonych w miejskiej przestrzeni Gniezna, kto był za nie odpowiedzialny i do jakich wzorów sięgano. Natomiast Małgorzata Kania – reprezentująca stanowisko obecnych władz miejskich, przybliży nam założenia modernizacji tych terenów, zarówno już zrealizowanych, jak i będących jeszcze w fazie planowania.

Zapraszamy w czwartek 25 stycznia 2018 r. o godzinie 16.30 do MOK-u. Wstęp wolny.

5 komentarzy

 • Link do komentarza zawiedziony czwartek, 25 stycznia 2018 20:48 napisane przez zawiedziony

  Byłem, zobaczyłem, posłuchałem, ale o parku nad jeziorem WINIARY ani słowa nie usłyszałem. Szkoda

 • Link do komentarza podpowiadacz czwartek, 25 stycznia 2018 07:29 napisane przez podpowiadacz

  hej młodzi warto przyjść na ten pokaz planów magistratu . Szczególnie gdy chodzi o stworzenie nowej plaży nad jeziorem WINIARY.
  TO CO POWSTANIE, BEDZIE W KOŃCU FUNKCJONOWAŁO POTEM PRZEZ WIELE , WIELE LAT !!!
  Chyba chcecie mieć wpływ na to, jak to będzie wyglądało i czy będzie to funkcjonalnie, dobrze rozwiązane.
  Właśnie teraz, gdy plany są dopiero "w ołówku " można wszystko jeszcze pozmieniać . Potem już może być ZA PÓŹNO !!!!!

 • Link do komentarza ciekawy środa, 24 stycznia 2018 20:24 napisane przez ciekawy

  A mnie najbardziej interesuje projekt nowej plaży wraz z pomostami nad jeziorem WINIARY.
  Czy też nam taki projekt pokażą nasi urzędnicy z magistratu ?

 • Link do komentarza Lidia PACYŃSKA środa, 10 stycznia 2018 18:01 napisane przez Lidia PACYŃSKA

  Sądzę ,ze na temat historii zieleni w Gnieźnie miałby wiele do powiedzenia Pan Włodzimierz Sokołowski który po swoim świętej pamięci Ojcu podjął pracę w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie i przez wiele długich lat prowadził tę działalność min. w PALMIARNI GNIEŹNIEŃSKIEJ.

 • Link do komentarza dalekowzroczny środa, 10 stycznia 2018 13:45 napisane przez dalekowzroczny

  No i proszę można zrobić spotkanie z mieszkańcami w przyzwoitych godzinach . Zapewne będzie bardzo ciekawe.
  Czy będą tam też gnieźnieńscy projektanci parków i miejskiej zieleni ze swoimi planami renowacji terenów wokół jeziora WINIARY , wokół stawu na Kazimierza Wielkiego , czy wokół stawku na Czeremchowej. A może maja dla nas jeszcze inne ciekawe projekty zagospodarowania zieleni miejskiej. Może coś na temat nowego zagospodarowania DOLINY POJEDNANIA ??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane