Jesteś tutaj:Kultura Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej
środa, 10 stycznia 2018 13:23

Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej

 
Porozmawiają o historii i współczesności parków oraz zieleni miejskiej zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę Gnieźnieńskich Konwersatoriów Historycznych, które odbędą się w czwartek 25 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. 

Tym razem tematem spotkania będzie „Zieleń miejska i parki w Gnieźnie. Przeszłość i teraźniejszość.”. W ostatnim czasie nie sposób przejść obojętnie wobec zmian, jakie zachodzą na terenach zielonych w Gnieźnie. Rewitalizacja objęła jedne z najbardziej reprezentatywnych miejskich parków: Park im. Tadeusza Kościuszki oraz Park im. Ryszarda Kaczorowskiego. Można się spodziewać, że już wkrótce kolejne tereny zielone zmienią swój wygląd. Dlatego warto przyjść na Gnieźnieńskie Konserwatoria Historyczne, podczas których przedstawione zostaną dwie perspektywy rozwoju terenów zielonych: historyczna oraz współczesna. 

Wieloletni kustosz Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – Elżbieta Kowalska opowie, jak kształtowały się losy terenów zielonych w miejskiej przestrzeni Gniezna, kto był za nie odpowiedzialny i do jakich wzorów sięgano. Natomiast Małgorzata Kania – reprezentująca stanowisko obecnych władz miejskich, przybliży nam założenia modernizacji tych terenów, zarówno już zrealizowanych, jak i będących jeszcze w fazie planowania.

Zapraszamy w czwartek 25 stycznia 2018 r. o godzinie 16.30 do MOK-u. Wstęp wolny.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Lidia PACYŃSKA środa, 10 stycznia 2018 18:01 napisane przez Lidia PACYŃSKA

    Sądzę ,ze na temat historii zieleni w Gnieźnie miałby wiele do powiedzenia Pan Włodzimierz Sokołowski który po swoim świętej pamięci Ojcu podjął pracę w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie i przez wiele długich lat prowadził tę działalność min. w PALMIARNI GNIEŹNIEŃSKIEJ.

  • Link do komentarza dalekowzroczny środa, 10 stycznia 2018 13:45 napisane przez dalekowzroczny

    No i proszę można zrobić spotkanie z mieszkańcami w przyzwoitych godzinach . Zapewne będzie bardzo ciekawe.
    Czy będą tam też gnieźnieńscy projektanci parków i miejskiej zieleni ze swoimi planami renowacji terenów wokół jeziora WINIARY , wokół stawu na Kazimierza Wielkiego , czy wokół stawku na Czeremchowej. A może maja dla nas jeszcze inne ciekawe projekty zagospodarowania zieleni miejskiej. Może coś na temat nowego zagospodarowania DOLINY POJEDNANIA ??

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Ostatnio dodane