Jesteś tutaj:Kultura Mikołajkowa podróż do krainy wyobraźni
czwartek, 07 grudnia 2017 07:03

Mikołajkowa podróż do krainy wyobraźni

  mn
Mikołajkowa podróż do krainy wyobraźni zdjęcie nadesłane

Opowiadanie bajek na żywo przestało interesować najmłodszych? Nic bardziej mylnego. Opowieści okraszone  muzyką potrafią przykuć uwagę bardziej niż niejedna komputerowa gra. Udowodnili to Szymon Góralczyk i Mieszko Nowacki z grupy Karawana Opowieści, goście tegorocznych Literackich Mikołajek, które odbyły się  w Czytelni na piętrze ILO. 

Świąteczne spotkanie dla najmłodszych zorganizowano w czytelni już po raz trzeci. Idea jest taka, żeby dzieci w prezencie od Mikołaja dostały ambitną rozrywkę, która w efekcie zmotywuje ich do  sięgnięcia w przyszłości  po książkę, a okazuje się, że świat bez komputerowych ekranów  może być dla nich naprawdę fascynujący. 

Tym razem pasjonaci opowiadania różnych historii z grupy Karawana Opowieści zabrali  najmłodszych w  niezwykłą podróż do krainy wyobraźni. Było  zabawnie, momentami groźnie, ale co najważniejsze ciekawie. Świąteczna historia z elfem, psotnikiem w roli głównej, który stoi na półce w domu i wyprawia tam różne hece, a potem  zabiera najmłodszych na daleką wyprawę przykuła uwagę słuchaczy mimo, że jej  bohaterów  mogli  sobie tylko wyobrazić.  Niezwykły nastrój budowały też, pojawiające się w trakcie opowieści, dźwięki różnych nietypowych instrumentów: didgeridoo, drumli, happy drum, czy bębna. Były też wspólne zaklęcia i piosenki, a dzieci łatwo dały się ponieść atmosferze spotkania.

Każdego roku zaproszenie na Literackie Mikołajki kierowane jest do podopiecznych innej placówki. W tym roku  z zaproszenia skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej nr.8 w Gnieźnie. W przygotowaniu spotkania pomagają uczniowie I LO, którzy dzięki temu sprawdzają się w  roli animatorów kultury. Mecenasem Literackich Mikołajek jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane