Jesteś tutaj:Kultura Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom
wtorek, 14 listopada 2017 17:15

Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

  mn
Wierszyki o złości i radości w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom zdjęcie nadesłane

Trusia jest zła! Potknęła się o kamień i boli ją palec. Całe szczęście obok jest jej przyjaciel Cynamon, który współczuje i pociesza! Ale co to? Cynamon rozmawia z wiewiórką, daje jej orzech... Trusia jest zazdrosna! Cynamon zaczyna się martwić – gdzie zniknęła Trusia? Trusi wstyd, że obraziła się na Cynamona. Zaczyna za nim tęsknić. Czy się odnajdą? Czy się pogodzą? Ach, jaka by to była ulga i radość! 

Cynamon i Trusia, bohaterowie książki Ulfa Starka odkrywają i nazywają uczucia – te gwałtowne i buzujące na powierzchni oraz te kryjące się gdzieś głęboko. Razem z nimi emocje pozytywne i negatywne odczuwali uczestnicy listopadowych „Czytajek z naszej bajki” zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna we współpracy z Centrum Kultury Scena To Dziwna. 

Podczas poranka czytelniczego dzieci przygotowały słój z „cieplutkimi uczuciami”, wykleiły „słońce wartości”, wyprawiły się do krainy złości, smutku i radości, poznały zakochane pary z bajek. Dowiedziały się jakie książki warto czytać z rodzicami aby jak najwięcej dowiedzieć się o wartościach w życiu małego człowieka. 

Pozycja „Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości” umieszczona jest na „Złotej Liście”, książek polecanych do czytania, Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane