Jesteś tutaj:Kultura Kościół Katolicki - ekumenizm, protestantyzm
poniedziałek, 13 listopada 2017 07:24

Kościół Katolicki - ekumenizm, protestantyzm

 
Kościół Katolicki - ekumenizm, protestantyzm zdjęcie nadesłane

Wielu katolików musi się dzisiaj mocno zastanawiać nad faktem uczestnictwa samego papieża w oficjalnych uroczystościach i wspólnych nabożeństwach w szwedzkim Lund z okazji świętowania 500-lecia reformacji.

Na naszym krajowym podwórku ksiądz prymas również dał temu wyraz wstępując do komitetu honorowego obchodów reformacji w Polsce. A przecież nie kto inny jak sam Luter nazywał papieża antychrystem…

Czy ekumenizm w znaczeniu posoborowym nie prowadzi Kościoła Katolickiego w stronę protestantyzmu? Jak daleko dzisiaj jesteśmy od tradycyjnego Kościoła Katolickiego? Czy kryją się za tym zagrożenia dla Kościoła Katolickiego? Jakie mogą być tego skutki?

To wszystko będzie tematem spotkania z dr Michałem Krajskim, które odbędzie się w sobotę 18 listopada o godzinie 16.00 w eSTeDe (wstęp wolny). Na spotkaniu będzie można nabyć książki autorstwa samego Michała Krajskiego i Stanisława Krajskiego (jego ojca).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane