poniedziałek, 13 listopada 2017 09:38

W bibliotece o patriotyzmie

 
W bibliotece o patriotyzmie zdjęcie nadesłane

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat uczyć dzieci patriotyzmu i zapoznawać je z symbolami narodowymi, tradycjami.

Miłość do ojczyzny dzieci poczują same, zwiedzając Polskę, poznając kulturę i tradycje. Jednak terminy takie jak ojczyzna czy symbole narodowe są dla dziecka trudne. Dla rodziców, wychowawców, oznacza to wielkie wyzwanie, jak zaszczepić w dzieciach tożsamość narodową.

Książka jest bardzo uniwersalną wartością, często to właśnie literatura pomaga wychowywać - od wielkich dzieł wybitnych Polaków z ubiegłych stuleci po powieści i książki historyczne adresowane do dzieci. Wśród wielu tytułów, wyróżniają się książki, które nie traktują o patriotyzmie i polskości z pozycji encyklopedii, a są pretekstem do rozmowy.

Pozycje „Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach autorstwa Zofii Staneckiej, „Kto ty jesteś?” Joanny Olech czy seria „Polscy superbohaterowie” były początkiem rozmów, z dziećmi z Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” i Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mieszka I, o tym jak rozumiemy słowo patriotyzm.

Podczas czytania, poznawania symboli narodowych, okazało się, że każdy może zostać polskim superbohaterem, czyli niezwykłą Polką i Polakiem, wykazującym się mądrością i odwagą.Spotkania odbyły się w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica 12a.

2 komentarzy

  • Link do komentarza belfer poniedziałek, 13 listopada 2017 20:57 napisane przez belfer

    @ Kibolo - Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. 11 listopada 1918 roku na froncie zachodnim zakończyła się I wojna światowa. 11 listopada 1918 roku wojska niemieckie wycofały się z Polski. to takie proste, no, ale trzeba było się uczyć w szkole historii. prawdziwej.

  • Link do komentarza kibolo poniedziałek, 13 listopada 2017 15:36 napisane przez kibolo

    .11 listopada jako święto obchodzono w 1944.Zmianę na 22 lipca jako święto państwowe ustanowiono w 45 po zniesieniu ustawy z 1937.Zmianę tę akceptowali politycy obozu londyńskiego z Mikołajczykiem na czele. 11 listopada to data przejęcia przez Piłsudskiego jedynie dowództwa sił zbrojnych.Co do tej daty nie było jednomyślności nawet w obozie samych piłsudczyków.Każda władza będąca przy korycie,każdy polityczny obóz tylko sobie przypisuje odbudowę państwa manipulując,fałszując historię.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane