Jesteś tutaj:Kultura W Gnieźnie powstała nowa „Przestrzeń”
poniedziałek, 11 września 2017 12:54

W Gnieźnie powstała nowa „Przestrzeń”

 
W Gnieźnie powstała nowa „Przestrzeń” fot. Magdalena Wardęcka

Fundacja Przestrzeń, która od niedawna działa na terenie Gniezna, zorganizowała cykl warsztatów, skierowany przede wszystkim dla dorosłych mieszkańców naszego miasta.

Spotkanie z dietetykiem, rozmowy z psychologiem, coachem, a także warsztaty kulinarne, kosmetyczne oraz taneczne dla całych rodzin – to tylko część z tego co Fundacja Przestrzeń zaproponowała w warsztatowy weekend 8 i 9 września. Spotkania odbyły się w Klubie Muzycznym Młyn, to właśnie tam fundacja po raz pierwszy zorganizowała warsztaty pod hasłem „Nowa przestrzeń”, które – jak mają nadzieję ich organizatorzy – będą kontynuowane. – Projekt jest pomysłem Fundacji Przestrzeń, która zrodziła się z potrzeby realizacji. Tworzy ją kilka osób, które na co dzień działają w Gnieźnie w różnych profesjach. Zauważyliśmy taką lukę w naszym mieście i poczuliśmy, że musimy ją dla mieszkańców zapełnić. Projekt jest mocno wspierany przez Urząd Miasta Gniezna, z którego udało nam się pozyskać środki na jego realizację. Dzięki nim mogliśmy zaprezentować cykl warsztatów dla dorosłych i dla rodzin. W ich ramach odbyły się spotkania z dietetykiem, psychologiem, szefem kuchni, coachem, animatorem – mówiła Dominika Sochacka-Drzewiecka, jedna z organizatorek wydarzenia z Fundacji Przestrzeń.

Pierwszy dzień warsztatów, który ubogacił uczestników w wiedzę co i jak jeść, jak łatwo przyrządzić posiłki, czy jak samemu zrobić naturalne kosmetyki, zakończył się wyjątkowym koncertem z muzyką na żywo do filmów z Charliem Chaplinem. Urbaniak/Pohl/Jaraszkiewicz Project połączyli muzykę z kinem niemym.

Drugi dzień przebiegł pod hasłem warsztatów tanecznych dla całych rodzin z tańca musicalowego i salsy cubany. – Odbywały się także warsztaty plastyczne z elementami sensoryki oraz muzyczne, które ja miałam przyjemność poprowadzić. To była taka wolna improwizacja. Mam nadzieję, że ten projekt przyjmie i zainteresuje mieszkańców, gdyż pojawia się właśnie ta nowa przestrzeń w Gnieźnie, która chciałaby coś zaproponować – podsumowała.

Fundacja Przestrzeń przygotowuje także projekt skierowany dla dzieci. Zagraj w Wielkopolskę rusza już 12 września, ale sa jeszcze miejsca w grupie wiekowej 13-15 lat.

 

17 komentarzy

  • Link do komentarza ktos tam wtorek, 12 września 2017 21:37 napisane przez ktos tam

    Ileż zawiści, jadu w Was, podłość nie zna granic wszechobecny rezigiusz znawca wszystkich tematów, on nie ma czasu wyjść do ludzi, bo musi hajtowac wszystko i wszystkich, qwerty następny znawca tematu (powinno być kuweta), cos Ty zrobil dla tego miasta? ....zwykłe lenie, .....napisalbym dosadniej, ale nie zostaloby to opublikowane. Brawo dla ludzi, ktorym sie chce, mimo wszystko

  • Link do komentarza Pewna Pani wtorek, 12 września 2017 19:48 napisane przez Pewna Pani

    Bardzo rzadko pisuję komentarze, ale jak czytam te poniżej, to nie mogę się powstrzymać...W Gnieźnie nigdy nie będzie dobrze, bo ludzie potrafią tylko marudzić i narzekać. Młodzi ludzie postanawiają coś zrobić dla społeczności lokalnej:
    1.poświęcają swój czas, mają pomysły ( lepsze lub gorsze - to zweryfikują uczestnicy),
    2. pozyskują fundusze ( wcale nie jest to takie proste wbrew pozorom)
    3. ściągają profesjonalistów ( którzy w tym czasie mogliby zarabiać konkretne pieniądze lub poświęcić czas na własne rozrywki) itd.... co otrzymują w zamian? falę hejtu, zawiści, narzekania, marudzenia, a nawet podejrzenie o "pranie pieniędzy" !!! Nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w jakichkolwiek imprezach organizowanych przez UM, eSTeDe, MOK czy inne podmioty, ale tez nikt nie ma ( w moim mniemaniu) prawa do takiego hejtu. Nie spodobało się? Ok. Wystarczy napisać " nie bawi mnie to" - jeśli już ktoś musi o tym poinformować opinię publiczną. Z drugiej strony - kto dał nam prawo oceny uczestników tego wydarzenia? Czy to były " matki, żony i kochanki" czy inne "niespełnione panie" nie powinno nikogo interesować. Czy panowie, którzy również się tam pojawiali byli równie " niespełnieni" , czy jest to przymiot, który w odczuciu jednego z komentujących przynależy tylko kobietom? Nie było tam ojców, mężów i kochanków...? szkoda :D ... Coś mi się wydaje, że najwięcej "niespełnionych" siedzi i nieustannie krytykuje wszystko, bo nikt jeszcze w Gnieźnie nie wymyślił czegoś, aby i oni mogli się spełnić - czego serdecznie Państwu życzę :)

  • Link do komentarza analityk wtorek, 12 września 2017 17:58 napisane przez analityk

    Brawo Redaktorze. Bardzo rozsądny komentarz. A Ty qwerty za takie insynuacje powinieneś odpowiedzieć przed sądem. Na miejscu fundacji już bym składał pozew.

  • Link do komentarza monia wtorek, 12 września 2017 17:50 napisane przez monia

    największą pralnią pieniędzy są darmozjady żyjące z socjalu i na garnuszku państwa qwerty

  • Link do komentarza Qwerty wtorek, 12 września 2017 17:11 napisane przez Qwerty

    Śmiechu warte☺ kasa um wyrzucona w błoto. Jak chcą się bawić w takie szopki to nie za pieniądze podatników. Fundacja = pralnia pieniędzy.

  • Link do komentarza Rafał_Wichniewicz wtorek, 12 września 2017 16:08 napisane przez Rafał_Wichniewicz

    Szanowni Państwo,

    jeśli nie potrzebujecie spotkań trenerów osobistych i rozwoju, bo już osiągnęliście w życiu to, co chcieliście, to przychodzi pora na to, by się tym dzielić z innymi. Skoro ktoś wychodzi z inicjatywą do mieszkańców, to serdecznie zapraszamy do udziału i podzielenia się, jak udało się wam osiągnąć to, co osiągnęliście - może kogoś zmotywuje lub pobudzi do działania? To takie proste. Tak samo jak łatwo jest pozyskać na to fundusze zewnętrzne - od Miasta, Powiatu czy innych instytucji.

    Miałem okazję wybrać się na chwilę na "Przestrzeń" i trafiłem na pokaz filmu niemego z Chaplinem, któremu towarzyszyła muzyka na żywo. Ciekawe doświadczenie, na pewno lepsze od czytania komentarzy silnych jedynie w internecie anonimów.

    Pozdrawiam,

  • Link do komentarza Dana wtorek, 12 września 2017 16:01 napisane przez Dana

    Rzeczywiście tym paniom potrzebna jest pomoc coachów czy jak tam. Bo inteligentni ludzie niezależnie od wieku i płci potrafią sobie sami czas zorganizować i wybierają sobie rozrywki z wyžszej półki.

  • Link do komentarza oli wtorek, 12 września 2017 13:57 napisane przez oli

    ELEMELEDUDKI byłes tam? "Wszak to oczywista oczywistość to co bylo tam na tych warsztatach" ??????nie sądzę!!!!!!!!!!

  • Link do komentarza elemeledudki wtorek, 12 września 2017 13:30 napisane przez elemeledudki

    @Oli ujme to tak jakby te Panie pracowaly jak inne Panie z Pierwszej Stolicy Polski np. VELUX-ie to sily by nie miały nawet myśleć o takich "cudach wiankach". Wszak to oczywista oczywistość to co bylo tam na tych warsztatach .Wiecej szkoda pisac

  • Link do komentarza Monia wtorek, 12 września 2017 11:28 napisane przez Monia

    Powiatową promocję nic nie boli, bo powiat wie, że w Polsce jest wolność i kaźdy może robić to, co chce, wg wlasnej woli. W przeciwienstwie do celebrytów PO z Miasta, którzy twierdzą, że niby tej wolności nie ma.

  • Link do komentarza oli wtorek, 12 września 2017 10:35 napisane przez oli

    zawiść ludzka jest okrutna!! można by rzec: ŹE NADA!!!! jeśli nic się w mieście nie dzieje: narzekacie! coś się dzieje: marudzicie!!!! zapewne punkt widzenia zależy od punktu siedzenia: z kanapy "hejtowej" znacznie gorzej widać!!! I znacznie łatwiej pisać taką "poezję hejtową" jak nie trzeba się z imienia i nazwiska podpisywać. Bardzo ciekawa oferta skierowana dla matek,żon,może i kochanek,dla kochanków też coś z zakresu kulinarii i coachingu. Może i na takie spotkania chodzą kobiety niespełnione.Ale raczej pokusić się można o stwierdzenie,że to grono kobiet umiejących korzystać z życia, z ofert kulturalnych !!!!! A żeby oceniać dane wydarzenie to przede wszystkim należy tam być !!!!!!! A czy któreś z komentujących"hejtujących" powyżej zajrzeli dalej jak za róg swojego kompa i kanapy ????!!!!!

  • Link do komentarza Marcin wtorek, 12 września 2017 08:18 napisane przez Marcin

    Ale powiatową promocję boli że z estede uciekają najlepsi ludzie...

  • Link do komentarza Hans wtorek, 12 września 2017 07:59 napisane przez Hans

    Dlaczego na wydarzeniach są często, jak to mówicie "żony matki kochanki" urzędników? Odpowiedź jest prosta - bo to po prostu są często ludzie aktywni kulturalnie, chodzący na różne wydarzenia i korzystający z oferty kulturalnej - i miasta, i eSteDe, i stowarzyszeń, i prywatnych klubów czy agencji... A potem tacy, co poza pojechaniem do pracy i do "galerii" handlowej tyłka nie ruszają z domu, hejtują na G24 że niby "towarzystwo wzajemnej adoracji" itp itd.
    Mniej jadu, a więcej korzystania z tego co się dzieje proponuję.

  • Link do komentarza abc poniedziałek, 11 września 2017 21:56 napisane przez abc

    O to chodzi alexandra że ludzie się spotykają rozmawiają, rozwijają, każdy może przyjść. A Ty piszesz bezsensowne komentarze. Nie idź tą drogą...

  • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 11 września 2017 21:45 napisane przez mieszkaniec

    jakieś europejskie dziwactwo, bo chyba nie powstało w Polsce. nasze panie nie potrzebują "coachów' - co za wyraz, nie umiecie mówić już tak normalnie, po polsku? Z co do tego ma Urząd miejski, któremu na wszystko brakuje pieniędzy, a tu lekka ręką wydaje kasę na spotkanie kilku niespełnionych kobiet.

  • Link do komentarza rezigiusz poniedziałek, 11 września 2017 21:10 napisane przez rezigiusz

    Skwituje to tam "matki,źony i kochanki" (sarkazm) A co do nowej v-ce MOK-u to pewnie awans zawodowy za miejskie pieniądze swietowała albo przypadkiem jest na tych zdjeciach. ŹENADA !!!

  • Link do komentarza alexandra poniedziałek, 11 września 2017 19:32 napisane przez alexandra

    Znów towarzystwo wzajemnej adoracji za miejskie (nasze) pieniądze. I znów żony, matki i przyjaciółki urzędników z Urzędu Miasta na "zajęciach kulinarnych". A nawet nowa zastępca dyrektora MOK?
    O co tu w tym mieście chodzi? Co na to Radni ?