poniedziałek, 17 lipca 2017 13:51

Koncert muzyki organowej na 1020. rocznicę śmierci św. Wojciecha

 
Koncert muzyki organowej na 1020. rocznicę śmierci św. Wojciecha fot. Rafał Wichniewicz

Koncertem muzyki organowej i kameralnej uczczona zostanie 1020. rocznica śmierci patrona Gniezna, a przy okazji będzie to dobry wstęp do rozpoczynającej się Koronacji Królewskiej.

W ostatni piątek lipca w bazylice św. Wojciecha odbędzie się koncert muzyki organowej i kameralnej. W trakcie będzie można usłyszeć utwory Leonardo Vinci, Cesara Franka, Johanna Sebastiana Bacha, Johna Ruttera i L. Viernego: - Jest to drugi z koncertów przygotowanych w tym sezonie letnim, wznowionych prezentacji koncertów organowych w katedrze gnieźnieńskiej, które chcielibyśmy kontynuować w latach następnych. Drugi z koncertów w tym miesiącu poświęcony będzie 1020 rocznicy śmierci św. Wojciecha i nie bez przypadku będzie to koncert wprowadzający do rozpoczynającej się Koronacji Królewskiej - mówił Dariusz Pilak, dyrektor MOK. 

Za największym instrumentem muzycznym, jaki znajduje się w Gnieźnie, zasiądzie Agnieszka Kosmecka. Przy flecie usłyszymy Annę Rozińską: - Swoją przygodę z muzyką organową rozpoczęłam w Gnieźnie, tu ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia u pana Ryszarda Superczyńskiego. Katedra jest mi miejscem niezwykle bliskim, podobnie jak organy katedralne, które są instrumentem, na którym stawiałam swoje pierwsze kroki i rozpoczynałam swoją działalność koncertową - przyznała Agnieszka Kosmecka.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 lipca o godzinie 19:00. Patronat nad koncertem objął abp Wojciech Polak Prymas Polski oraz prezydent Tomasz Budasz .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane