Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie okazali serca
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:38

Gnieźnianie okazali serca

 
Gnieźnianie okazali serca fot. Rafał Wichniewicz

Przez całe niedzielne popołudnie i wieczór mieszkańcy Gniezna mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu i tym samym pomóc trójce dzieci, które potrzebują wsparcia w leczeniu.

Okazją ku temu była kolejna edycja Motoserca, która w tym roku połączona była z imprezą Serce - Sercu Gramy dla Gabrysi, Tymona i Jakuba. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Żyrafa wespół z klubem Born To Ride, skierowane było do wszystkich mieszkańców, a w szczególności do najmłodszych, dla których przygotowane zostało pełno atrakcji odbywających się na terenie całego Placu św. Wojciecha.

Na uczestników czekały m.in. przejażdżki quadem, spotkania z żużlowcami GTM Start Gniezno, ćwiczenia Straży Pożarnej, możliwość poznania wnętrza radiowozu Policji, a także wiele prac plastyczno-technicznych przygotowanych przez Castoramę, czy różne przedszkola czy organizacje działające na terenie Gniezna. Nie zabrakło także przedstawicieli Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych, Grupy Rekonstrukcji Historycznej "Dragoner", Stowarzyszenia G:15, paintballa, wystawy motocykli, ćwiczeń pierwszej pomocy czy konkursów sprawnościowych. W międzyczasie na scenie prezentowały się różne grupy muzyczne oraz odbywały się przedstawienia, a na całym placu wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek.

Integralną częścią wydarzenia była zbiórka krwi, organizowana w krwiobusie ustawionym przy wejściu na plac. Przez kilka godzin, kiedy pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przyjmowali chętnych dawców - krew oddało w sumie 46 osób, co pozwoliło zebrać 20,7 litrów krwi. Jedna osoba także zapisała się jako dawca szpiku. 

Na koniec wydarzenia na scenie odbył się koncert charytatywny The Voices of Hope, w którym wystąpili laureaci programu The Voice of Poland.

Ostatecznie dla Gabrysi, Tymona i Jakuba podczas festynu rodzinnego "Motoserce Serce-sercu" zebrano
11 123,64 zł.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich.

Ostatnio dodane

GPS