niedziela, 11 czerwca 2017 10:04

Fale Gamma wygrały z pogodą

 
Fale Gamma wygrały z pogodą fot. Rafał Wichniewicz

W sobotni wieczór na terenie Parku Miejskiego ponownie wybrzmiały fale Gamma - odbyła się czwarta edycja festiwalu muzyki elektronicznej.

Dzień nie rozpoczynał się po myśli organizatorów, gdyż od rana nad całym regionem padał rzęsisty deszcz, który nie jest sprzymierzeńcem wydarzeń odbywających się w plenerze. Tego dnia niektóre z imprez trzeba było z tego powodu odwołać, ale rozpoczynający się późnym popołudniem Gamma Festival, choć z małym opóźnieniem, wystartował już przy dobrej aurze, a tuż przed zachodem zagościło na nim także słońce.

Poprawa pogody sprzyjała też pojawieniu się sporej grupie zainteresowanych - nie tylko gnieźnian - którzy zdecydowali się przyjść (lub też przyjechać do Gniezna), na kolejną edycję tej imprezy. Odbywający się po raz czwarty festiwal, jest wyraźnym sygnałem iż tego typu wydarzenia znajdują posłuch i swoje grono, które nie tyle, że lubi tę muzykę, ale też chce w tej wyjątkowej scenerii stworzonej wokół starego Gnieźninka, spotykać się i spędzać czas w dobrej atmosferze. Na scenie tego wieczoru (i nocy) pojawiło się kilku twórców, którzy przy wyjątkowej oprawie świetlnej, porywali uczestników do podróży po falach muzycznych, rozbrzmiewających po całej okolicy.

35 komentarzy

  • Link do komentarza Gva wtorek, 13 czerwca 2017 16:00 napisane przez Gva

    Marian Halina i sebix o 22 piwko ewentualnie 3 i polo tv . O północy bomba mąż idzie spać sebix gra na kompie a Halina zastanawia się jak tu się na coś wku**ic bo ma tak nudne Zycie ze jak raz w roku w Gnieźnie ktoś cos zrobi to trzeba dzwonić na policję bo nie mogę spać. A przecież w naszym mieście o 22 pusto każdy sklada ubrania w kostkę wciąga obwisle dresy i do spania ewentualnie jakis polsacik i upier*** komara na fotelu. Tak wygląda weekend typowego gnieznianina. W innych miastach inicjatywa za inicjatywą i nie tylko w tych duzych, na ulicach latem Zycie, a u nas Halina ze stacjonarnego dusi na policję o 22:05 bo nie może spać a o 21:59 nie miała nic przeciwko.
    Szarpidruty? Najlepiej wpaść na Hyzego Bednarka postać w tlumie w czapce z daszkiem o neonowych rogach i do chaty z balonem TVP2. Ogarnijcie się ludzie bo organizacja takiego efektu to kupa roboty serca i ktoś to robi dla innych ludzi. Raz w roku! I Nie atakujcie władz miasta bo dzięki nim to miasto zaczyna jakoś wygladac. No chyba ze dusi was ze w tym roku nie zagra zadna z waszych ulubionych gwiazd bo ktoś poszedł pp rozum do głowy i nie ściąga Krawczyka z Rodowicz na zmianę ;)

  • Link do komentarza Hans wtorek, 13 czerwca 2017 13:23 napisane przez Hans

    czytelnik2, nie wiedziałem że pani Rzecznik nazywa się Ośla Ławka :D

  • Link do komentarza czytelnik2 wtorek, 13 czerwca 2017 12:08 napisane przez czytelnik2

    Cz nazwisko Pani rzecznik prasowej Pana Prezydenta jest takie same jak organizatora? Czy to tylko zbieznosc...nazwisk? Pzdr

  • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com wtorek, 13 czerwca 2017 10:23 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

    Szanowni Państwo, trochę kultury i opamiętania, bo zamkniemy dyskusję. Kilka wulgarnych komentarzy (z obu stron) nie zostało już dopuszczonych do głosu.

  • Link do komentarza Maniura wtorek, 13 czerwca 2017 10:17 napisane przez Maniura

    Typowe polaczki cebulaczki. Jak tak to mrde krzywia, ze nic się nie dzieje. A jak jest organizowany festiwal na bardzo dobrym poziomie to źle bo cala noc się cos dzialo. Ciekawe co byscie zrobili jakby to byl festiwal 3dniowy, No ludzie ogarnijcie wkoncu ***.

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 13 czerwca 2017 10:10 napisane przez czytelnik

    Paulina. Poczytaj komentarze, ale włącz myślenie. Nikt nie krytykuje rzępolenia i przeraźliwych dźwiekow tej satanistycznej elektronicznej "muzyki". Problemem jest pora jej wykonywania i miejsce, z ktorego odgłosy rozchodzily sie nie tylko po centrum, ale i po dalszej okolicy nie dając ludziom prawa do wypoczynku. I do tego się odnieś, a nie do demonicznego hałasu wywoływanego nieodpowiedzialnymi wykonawcami, ktorzy dobrze wiedzieli, że jest noc, że ta impreza odbywa się prawie w centrum miasta i że ludzie na ogół w tej porze doby chcą spać. Naprawdę tego nie rozumiesz? A fakt, że jesteś fanką takiego demoralizujacego wystepu ma drugorzędne znaczenie w tej dyskusji.

  • Link do komentarza jarek61 wtorek, 13 czerwca 2017 09:30 napisane przez jarek61

    Gnierat Ty chyba aparat słuchowy zdjołeś na noc lub musisz wymienić na nowy .Na Tysiącleciu dudnilo jakby walili pod blokiem

  • Link do komentarza wtk wtorek, 13 czerwca 2017 07:26 napisane przez wtk

    Gierat - było słychać w blokach na Witkowskiej.

  • Link do komentarza Gnierat wtorek, 13 czerwca 2017 06:01 napisane przez Gnierat

    Pojęcia nie mam, jak Wy ludzie z drugiego końca Gniezna to niby słyszeliście? Mieszkam zaledwie 600 - 800m dalej i nic nie słyszałem. Jakoś ludzie na rynku też narzekają na koncerty, ale gdzieś się one odbywać muszą.

  • Link do komentarza makkoollok poniedziałek, 12 czerwca 2017 21:41 napisane przez makkoollok

    Kwestia jest jedna: czy "imprezę" dofinansowano z naszych (publicznych) piniędzy? Jesli tak to kto był rzeczywistym organizatorem tego terroru?
    Pociągnąć do odpowiedzialności!!!

  • Link do komentarza jarek61 poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:16 napisane przez jarek61

    Nie wiem komu odp o znajomosci historii,ale taki komentarz jeszcze nie jest widoczny wiec mysle,ze odp sama sobie na pytania. czy to prawda paulino?

  • Link do komentarza Paulina poniedziałek, 12 czerwca 2017 19:01 napisane przez Paulina

    @średnica
    Cieszę się, że znasz historię. Nie wiem, w którym miejscu wspomniałam o tym, że ja mam to gdzieś, ale mniejsza o to. :) chodzi o to, że Gniezno wykazało się fajną inicjatywą, inną, przyciągającą młodych ludzi (i nie tylko!). Organizatorzy włożyli w tę imprezę kawał serca - fajnie, że komuś się chce. I powtarzam, że rodzaj muzyki jest sprawą drugorzędną, ponieważ to rzecz gustu. pozdrawiam i mam nadzieję , że Gamma odbędzie się za rok. :)

  • Link do komentarza Ania poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:15 napisane przez Ania

    Zgadzam się ze wszystkimi negatywnymi komentarzami na temat tej jakże cudnej imprezy organizowanej przez miasto Gniezno. Słucham różnego rodzaju muzyki, ale sobotniego koncertu nie dało się słuchać...Z całym szacunkiem to nie była muzyka tylko chaotycznie łączone dźwięki, które bardzo szybko potrafiły zdenerwować osoby zmuszone do ich słuchania. Zacznijmy od tego, że koncerty mają prawo być głośne (taka ich domena), ale nie aż tak, żeby na drugim końcu Gniezna było słychać występujące "gwiazdy". Uczestniczyłam w wielu koncertach, ale moje ucho czegoś takiego jeszcze nie słyszało i mam nadzieję, że już więcej nie będzie zmuszone do słuchania. Na koncerty wybierają się osoby, które chcą (podkreślam słowo - chcą) posłuchać danego gatunku muzycznego, ale to nie oznacza, że ma zostać sterroryzowane nim całe miasto. Włodarze tego miasta - uczcie się organizacji koncertów od stolic województw, bo wiele doświadczenia Wam jeszcze brakuje. W pełni rozumiem zniesmaczone osoby, które nie mogły tej nocy zasnąć/spać. Gdybym chciała zorganizować imprezę i zmusić moich sąsiadów do słuchania takiej muzyki, z takim volumenem, sądzę, że o 22:05 zapukałaby do moich drzwi policja za zagłuszanie ciszy i cały spektakl skończyłby się równie spektakularnym mandatem, a w tym wypadku mieli na to przyzwolenie. Teraz krótki apel do organizatorów - na przyszłoroczną edycję imprezy weźcie pod uwagę poniższe komentarze. Na pewno fanów wśród niezadowolonych mieszkańców miasta Wam nie przybędzie.

  • Link do komentarza Marta poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:12 napisane przez Marta

    Postanowiłam także zabrać głos Nalezę do pokolenia średnio młodych, ale czuję się bardzo młoda. Duchem rzecz jasna. I nie interesuje mnie, w czym gustują mało wymagający gnieźnianie. Jeden lubi piwo, drugi pierogi, jeden słucha chóru w kościele inny lubi jazz. I na wszystko mam mówiąc językiem młodzieżowym zlew. Ale nie wyrażam zgody na to, by pod moimi oknami, choćby tylko raz do roku odbywała się impreza szarpidrutów wzmacniana przez silne wzmacniacze i nie dawała mi spać w lecie przy otwartym oknie. Na to mojej zgody nie ma i nie będzie. I jeżeli prawdą jest, że na taka imprezę dał zgodę prezydent, to świadczy tylko o nieodpowiedzialności, o lekceważeniu swoich mieszkańców, o braku dojrzałości do pełnienia takiej funkcji. Więc zapytuję publicznie i proszę o publicznie podaną odpowiedz. Kto pozwolił po raz kolejny na naruszanie porządku i ciszy nocnej, na niweczenie ładu, na wprowadzanie takiego zamętu? Brak odpowiedzi będzie świadczył o tchórzostwie tego, który na to zamieszanie wydał zgodę.

  • Link do komentarza Rafal poniedziałek, 12 czerwca 2017 18:11 napisane przez Rafal

    Brawo Organizatorzy! Oby z roku na rok festiwal stawał się coraz mocniejszy. Gamma to piękna marka, reklamująca Gniezno już w cały, kraju! :)

  • Link do komentarza jarek61 poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:50 napisane przez jarek61

    Do Pauliny i Starszej czy wiesz ili osob moglo byc wsrod tych sfrustrowanych ,zmeczonych,niewyspanych osob ktorzy bezposrednio dbaja o nasze bezpieczenstwo , zycie pielelegniarek, strazakow ,policjantow, kierowcow Mpk, ratownikow medycznych pracujacych na terenie tego nietolerancyjnego miasta moze w tym kierunku pytania i odp

  • Link do komentarza baska poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:20 napisane przez baska

    Nie mozna tolerowac tego,aby grupa kilkudziesieciu osob terroryzowala przez cala noc 70tys.miasto. Sprobojcie zrobic impre w domu to macie Policje i min 50 zet mandatu za zaklocanie ciszy nocnej.Mysle ze zaproponuje mojemu narzeczonemu ,aby rowniez nasze wesele wyprawic rowniez w Parku Miejskim niech tez wszyscy sie o tym dowiedza a co na to Pan Prezydent i jak wytlumaczy swoja zgode na taka zenade.

    baska

  • Link do komentarza papa gniezno poniedziałek, 12 czerwca 2017 17:00 napisane przez papa gniezno

    Wydaje mi się, że Gniezno nie dorosło do tego żeby mieć własny, ogólnopolski festiwal muzyki alternatywnej. Chyba już na zawsze pozostanie miastem starych ludzi, meneli pijacych piwo na ulicach i pustego deptaku po 22:00. Jedyne imprezy jakich można się spodziewać to odgrzewane kotlety w stylu Maryli Rodowicz czy gwiazd radia eski pokroju Kamila Bednarka. Ciesze sie, że już od dłuższego czasu tam nie mieszkam, nie ma tam miejsca dla młodych. Wiać!

  • Link do komentarza Starsza poniedziałek, 12 czerwca 2017 16:45 napisane przez Starsza

    Te negatywne wpisy to pochodzą chyba od jednej osoby, która ma tak smutne i nudne życie, że nie może wytrzymać, iż dla młodych (i nie tylko) ludzi raz do roku odbyła się w tym mieście naprawdę fajna inicjatywa. Setki osób bawiło się w sposób kulturalny, a jakimś malkontentom przeszkadzała głośna muzyka. Podkreślam - takie wydarzenie dzieje się raz do roku. Nie dziwie się, że młodzi ludzie stąd wyjeżdżają, nie da się w Gnieźnie spokojnie bawić, a co dopiero żyć, bo marudna starszyzna tylko ich odstrasza. Wstydźcie się...

  • Link do komentarza średnica poniedziałek, 12 czerwca 2017 16:38 napisane przez średnica

    Jedna Paulina nie czyni wiosny. A ja się dziwię, że taka Paulina jest dumna z brzdękolenia i bezczelnego zakłócania ciszy nocnej spokojnym mieszkańcom. Ja jestem także gnieźnianinem i jestem dumny z tego, ze moje miasto wpisało się w najstarszą historie Polski, że ma piękną katedrę, w której koronowano pierwszych pięciu władców Polski i że to tutaj zaczęła się Polska. I wstyd mi, że takie wypowiedzi znajdują się wśród mieszkańców ( na szczęście nielicznych) naszego miasta. A radio Gniezno nie jest dla mnie żadnym autorytetem w dziedzinie kusymi. Ich też nie da się słuchać. A ta rąbanka to nie była żadna muzyka, tylko przeraźliwy hałas demoralizujące odbiorców.

startpoprz.12nast.koniec