Jesteś tutaj:Kultura „Z poezją mi po drodze”
czwartek, 16 marca 2017 13:55

„Z poezją mi po drodze”

 
„Z poezją mi po drodze” fot. Magdalena Wardęcka

Taki tytuł nosi spotkanie poetyckie z oprawą plastyczną Marii Sikory, które odbędzie się w Czytelni na piętrze I Liceum Ogólnokształcącego.

Wystawa powstaje we współpracy z Klubem Literackim działającym przy Miejskim Ośrodku Kultury. Jest to więc połączenie sztuk plastycznych z poezją. - Będzie to wystawa wierszy w oprawie plastycznej naszej uczennicy Marii Sikory, która jest bardzo utalentowaną artystką tworzącą abstrakcję. Sama także zaprojektowała plakat i zaproszenia do tej wystawy, która powstała w współpracy z Klubem Literackim, a Dawid Jung dokonał wyboru wierszy do tej wystawy. Postanowiliśmy pożenić poezję z dziełami plastycznymi – mówiła Joanna Gronikowska z Czytelni na piętrze I LO.

Zamierzeniem organizatorów jest zaprezentowanie wierszy gnieźnieńskich poetów tworzących w Pierwszej Stolicy na przestrzeni XV-XXI wieku. - Zaprezentujemy poetów, którzy w Gnieźnie tworzyli i nadal tworzą. Stworzyło nam się tez kilka fantastycznych działów np. poezji religijnej, więc będzie to przekrojowa wystawa, którą zapoczątkuje Jurek Kałwak – mówił Dawid Jung redaktor naczelny Zeszytów Poetyckich

Zapraszamy w piątek 17 marca o godzinie 17:00 do Czytelni na pietrze mieszczącej się w I Liceum Ogólnokształcącym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane