W centrum Gniezna otwarta została nietypowa wystawa - aby ją zwiedzić, trzeba odbyć spacer po kilku ulicach starówki. Pomóc w tym może specjalnie w tym celu przygotowana aplikacja.
Podczas tegorocznej Koronacji Królewskiej odbędzie się kolejne, wieczorne zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”.
Na tytułowym kanale tematycznym ma zostać wyemitowany odcinek, opowiadający o historii rozbudowy gnieźnieńskiej lokomotywowni.
Zbliża się kolejna, bo już osiemnasta Koronacja Królewska, która co roku w ostatni weekend lipca zamienia Plac św. Wojciecha w średniowieczną osadę.
29 lipca Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie w ramach Koronacji Królewskiej zaprasza do swojego stoiska na Placu św. Wojciecha w Gnieźnie.
W niedzielny wieczór odbył się kolejny koncert z trwającego kilka miesięcy cyklu "Nowowiejski na propsie!". Tym razem przyszła okazja na wysłuchanie utworów operowych.
Od 29 do 31 lipca 2017 r. Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie organizuje plener, podczas którego zaproszeni artyści i studenci warszawskiej ASP będą interpretować początki państwa polskiego. Gniezno podczas "Koronacji Królewskiej" stanie się inspiracją dla twórców, których prace oglądać będzie można w 2018 roku w trzech miastach – Gnieźnie, Warszawie oraz Krakowie. 
W piątkowy wieczór, po raz kolejny w okolicy Pałacu Balcerewo, rozniosły się zapachy orientalnej kuchni - wszystko za sprawą Wakacyjnych Podróży Kulinarnych, które tym razem udały się do Indii.
Strona 1 z 319

Ostatnio dodane