Jednemu z najciekawszych miejsc na terenie Gniezna – Wzgórzu Krzyżackiemu, będą poświęcone kwietniowe Gnieźnieńskie Konwersatoria Historyczne.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z siedemnastym tomem czasopisma naukowego Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. 
Tegoroczna Wielkanoc jeszcze przed nami, a już wiadomo, jak w przyszłym roku będą wyglądały najpiękniejsze kartki świąteczne!
piątek, 19 kwietnia 2019 07:46

Co na świąteczny weekend?

W rozpoczynający się dziś wielkanocne dni, wiele miejsc na ten czas zamyka swe podwoje. Jest jednak kilka wydarzeń, które zostały zaplanowane w tym okresie.
W ramach kolejnej odsłony Gali Malowania Jaja, na deptaku przed ratuszem pojawił się tłum mieszkańców, którzy wspólnie przygotowywali świąteczne ozdoby.
Już w najbliższy Poniedziałek Wielkanocny, ulicami Czerniejewa przejdzie tradycyjny Pochód z Niedźwiedziem. Zapraszamy do obejrzenia tego wyjątkowego wydarzenia.
W środowe południe w Urzędzie Gminy Gniezno pojawiły się stoiska, na których można było zakupić ozdoby świąteczne oraz produkty lokalnych producentów.
czwartek, 18 kwietnia 2019 07:56

Artyści Traktu Królewskiego - wernisaż

Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy artystów Traktu Królewskiego - twórców rzeźb, ustawionych na otwartej w ubiegłym roku nowej trasie turystycznej.
Strona 1 z 312

Ostatnio dodane