W sobotę 7 grudnia w świetlicy w Mnichowie, wystąpiła Filharmonia pomysłów ze spektaklem „Mikołajki ze słodkiej bajki”.
poniedziałek, 09 grudnia 2019 09:43

Mikołajki w Żydowie

Tradycyjnie już 6 grudnia św. Mikołaj odwiedził Żydowo, gdzie rozdawał prezenty mieszkańcom na ulicach i w sklepach.
W piątkowy wieczór w najbardziej koncertowym miejscu w Gnieźnie odbył się długo oczekiwany występ polskiej wokalistki Natalii Przybysz.
piątek, 06 grudnia 2019 16:48

Literackie Mikołajki z Jakubem Skworzem

Już po raz piąty w Czytelni na piętrze ILO z okazji mikołajek zorganizowano literackie spotkanie dla najmłodszych. Tym razem gościł na nim autor książek dla dzieci i młodzieży Jakub Skworz. Były eksperymenty chemiczne, doświadczenia fizyczne, a także słodkie prezenty, ale przede wszystkim spotkanie z literaturą z najwyższej półki. Mecenasem wydarzenia było Starostwo Powiatowe.
piątek, 06 grudnia 2019 09:07

Co na weekend 6 - 8 grudnia?

W rozpoczynający się dziś weekend w Pierwszej Stolicy Polski czeka nas sporo wydarzeń sportowych, kulturalnych i rozrywkowych. Poniżej przedstawiamy ich harmonogram.
Od listopada Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna rozszerzyła swoją ofertę o kolejny klub czytelniczy. Obecnie w BPMG działają trzy takie inicjatywy: Klub „Apetyt na książkę”, Klub „Trzy kwadranse z książką”, „Klub Dyskusji o Książce”.
czwartek, 05 grudnia 2019 13:12

Baśniowe bale pasiastych w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna bardzo aktywnie zachęca do czytania wartościowych książek dla dzieci, zwłaszcza polskich pisarzy. Dlatego od kilku lat popularyzuje cykl książek Zofii Staneckiej o Basi Pasiastej.
czwartek, 05 grudnia 2019 11:51

Projekt „Komeda - złam szyfr” za nami

Zakończył się kilkumiesięczny projekt artystyczny, który był finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. W warsztatach przeprowadzonych dla młodzieży między 13 a 20 rokiem życia wzięło udział 10 utalentowanych muzycznie gnieźnian. Nie trwały one długo, ale ich zamiarem było uposażyć uczestników projektu w wiedzę o Krzysztofie Komedzie Trzcińskim - zapoznać z charakterystyką jego działań w obszarze muzyki filmowej, a następnie przygotować koncert. Występ,…
Strona 1 z 327

Ostatnio dodane