Waleczność historycznych wikingów nie byłaby możliwa, gdyby nie ich łodzie - drakkary, których papierowe modele wykonywali wspólnie uczestnicy warsztatów w gnieźnieńskim Muzeum.
W ponad rok po ostatniej wizycie w Grodzie Lecha, do Gniezna ponownie zawitała legenda polskiego rocka - po raz kolejny do "Młyna" przybył też komplet publiczności.
W podróż po historii cmentarza św. Piotra udali się wszyscy ci, którzy wzięli udział w piątkowym spotkaniu, zorganizowanym w Instytucie Kultury Europejskiej. Była to okazja do wspomnienia zmarłych gnieźnian, ale i tego, z jakim szacunkiem traktujemy pamięć o nich.
W piątkowy wieczór w Klubie Lokomotywa przed gnieźnieńską publicznością po raz drugi w historii zaprezentowała się wyjątkowa w swojej twórczości grupa - Bracia Figo Fagot.
W najbliższy weekend czeka nas kilka ciekawych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy plan nadchodzących imprez.
Mimo, iż do Świąt Wielkanocy zostało jeszcze trochę czasu, gnieźnieński WTZ, jak co roku, organizuje drzwi otwarte z warsztatem artystycznym. 
21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest także Światowy Dzień Poezji, bo czy o wiośnie, nie wypowiadają się najpiękniej właśnie poeci?
W dniach 18 i 19 marca w Centrum Kultury „Scena to dziwna” odbyły się warsztaty tańca łowickiego.
Strona 1 z 282

Ostatnio dodane