piątek, 19 października 2018 11:03

Co na weekend 19-21 października?

W rozpoczynający się dziś weekend czeka nas kilka różnych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy ich program.
czwartek, 18 października 2018 17:32

100 lat historii Gniezna na zdjęciach

W Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarta została pierwsza w historii Grodu Lecha wystawa, prezentująca dzieje Gniezna ujęte obiektywami fotografów żyjących w Gnieźnie na przestrzeni stu lat.
Użgnąć, szajbus, paputki czy nygus - te słowa, które od razu przywodzą konkretne skojarzenia, używane są przez wielu mieszkańców Gniezna i okolic. Tymczasem stanowią one ułamek słownictwa lokalnej gwary, która ma bardzo bogate nie tylko słownictwo, ale także historię. 
Do Gniezna już w piątek przyjedzie legenda polskiego punk rocka "Proletaryat". Bilety na koncert są jeszcze w sprzedaży.
W najbliższy piątek na dziedzińcu III Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się widowisko historyczne w wykonaniu uczniów kilku szkół średnich.
Człowiek powinien żyć w zgodzie z naturą, inaczej ta może nas zaskakiwać coraz groźniejszymi zjawiskami - taki przekaz płynął z środowego spotkania, odbywającego się w ramach Młodzieżowego Forum Ekologicznego.
środa, 17 października 2018 12:43

15. urodziny Świetlic Socjoterapeutycznych

Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne to cztery placówki, które już od 15 lat pomagają dzieciom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnej, piętnastej już rocznicy ich powstania, pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.
W najbliższy czwartek w Muzeum Początków Państwa Polskiego otwarta zostanie wystawa zdjęć, prezentująca wydarzenia oraz ujęcia Gniezna przez ostatnie 100 lat. 
Strona 1 z 350

Ostatnio dodane