W ramach III Weekendu na Szlaku Piastowskim, który odbywa się pod hasłem słowiańskich legend i obrzędów, uczestnicy Rodzinnej Niedzieli w Muzeum Początków Państwa Polskiego mogli zapoznać się z duchowym aspektem życia naszych przodków. 
W sobotnie popołudnie, wieczór i długą noc, w parkowej przestrzeni rozeszły się fale muzycznej elektroniki, która po raz kolejny wybrzmiała z terenu dawnej strzelnicy.
Wystawę gnieźnianina Mateusza Grześkowiaka pod hasłem malarstwo będzie można zobaczyć w najbliższy poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury. Wernisaż prac odbędzie się 25 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w holu MOK. Składająca się z niedużych formatów ekspozycja urzeka dekoracyjnością ilustracji oraz grafik, połączeniem elementów sztuki dawnej i współczesnej oraz różnorodnością tematów. Cieszy także fakt, że Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie jest…
Cztery lata w kilkudziesięciu planszach. Jak pokazać życie, które jest pełne codziennych trudów, ale które znikają w uczuciu matczynej miłości? Na to pytanie świetnie odpowiedział Dawid Stube, którego efekty pracy można podziwiać w dużej galerii MOK.
piątek, 22 czerwca 2018 09:21

Co na weekend 22-24 czerwca?

W rozpoczynający się dziś weekend czeka nas kilka różnych wydarzeń. Poniżej przedstawiamy ich program.
piątek, 22 czerwca 2018 08:47

Wakacje w bibliotece przy ul. Staszica

Niektórzy nie wyobrażają sobie wakacji bez książki. Tych nie potrzeba zachęcać, sami dobrze wiedzą, ile przyjemności może dostarczyć „dobra” książka – i nie tylko w chłodne, deszczowe dni. Dla pozostałych książka może być ostatnią deskę ratunku przed nudą i totalnym rozleniwieniem.
Piąta edycja imprezy, będącej połączeniem barw świateł i szeroko rozumianej muzyki elektronicznej, ponownie zagości u podnóża Gnieźninka w Parku Miejskim.
Nadchodzi kolejna Noc Kupały i Wielki Zlot Słowian, które odbędą się 23 czerwca na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy  w Małym Skansenie. Noc Kupały – znana również jako Noc Kupalna, Kupalnocka, Kupała, a na Podlasiu, Śląsku czy Podkarpaciu jako Sobótka. Jest to święto związane z przesileniem słonecznym, przypadające na najkrótszą noc w roku. Należy zauważyć, że jest to święto…
Strona 1 z 390

Ostatnio dodane