czwartek, 19 stycznia 2017 11:13

Miejskie działki pod bloki za 2,5 mln złotych

 
Miejskie działki pod bloki za 2,5 mln złotych archiwum redakcji

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż trzy nieruchomości, położone na os. Skiereszewo w rejonie obecnie powstającego osiedla - wszystkie przeznaczone są pod zabudowę wielorodzinną.

Nieruchomości znajdują się w rejonie wytyczonych już ulic Gombrowicza i Fiedlera, które położone są w głębi terenu pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. W sumie na sprzedaż wystawione zostały trzy działki o łącznej wartości ceny wywoławczej, wynoszącej prawie 2,5 miliona złotych:

  • Działka 1/26 o powierzchni 4838 m2 w cenie wywoławczej 899 868 zł
  • Działka 1/27 o powierzchni 5271 m2 w cenie wywoławczej 917 154 zł
  • Działka 1/28 o powierzchni 3453 m2 w cenie wywoławczej 642 258 zł

- Działki są nieuzbrojone, niezabudowane i niezagospodarowane. W bliższym sąsiedztwie znajduje się uzbrojenie wyłącznie w postaci sieci wodociągowej. W dalszym sąsiedztwie osiedli mieszkaniowych znajdują się pozostałe media – sieć energetyczna, gazowa, kanalizacyjna. Podłączenie do tych sieci będzie możliwe po uzyskaniu warunków wydanych przez ich gestorów - czytamy w dokumentacji przetargowej. Nieruchomości zlokalizowane są na obszarze objętym aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym teren tych działek przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Przetarg na sprzedaż powyższych nieruchomości odbędzie się 22 marca br. 

 

Jednocześnie w niedużej odległości od powyższych nieruchomości, Miasto Gniezno podejmuje kolejną próbę sprzedaży działek pod zabudowę jednorodzinną w rejonie wytyczonych ulic Tuwima, Rodziewiczówny i Gombrowicza: zobacz więcej.

2 komentarzy

  • Link do komentarza tamtejszy piątek, 20 stycznia 2017 09:20 napisane przez tamtejszy

    Tam powstaje większe osiedle, niż słynne Tysiąclecie. Niestety, logistycznie kiepski dojazd, jak wszyscy już zamieszkają. Parafia się cieszy, ale co z inną infrastrukturą?

  • Link do komentarza avalon czwartek, 19 stycznia 2017 22:30 napisane przez avalon

    Działki pod bloki się sprzedają a pod domki nie. Wniosek? Domki się buduje pod miastem a nie w mieście. Nigdy nie sprzedadzą tych działek w pobliżu i wydadzą kolejne pieniądze na zmiany planów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane