piątek, 02 grudnia 2016 11:32

Hipermarket przy ul. Witkowskiej i Składowej już za rok?

 
Teren byłych Polokien u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej Teren byłych Polokien u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej źródło: Google Street View

Trwają procedury administracyjne, zmierzające w kierunku budowy hipermarketu u zbiegu ul. Witkowskiej i Składowej. Inwestycja miałaby powstać nawet w ciągu roku.

Pod koniec listopada br. wydano decyzję środowiskową dla planowanego przedsięwzięcia pn. "Budowa centrum handlowego u zbiegu ulic Witkowskiej i Składowej w Gnieźnie". Oznacza to kolejny krok, jaki podjął inwestor - spółka PKB Inwest Budowa w celu zrealizowania przedsięwzięcia, od lat planowanego na terenie byłej fabryki okien.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika iż obecnie trwają procedury związane z podłączeniem terenu do niezbędnych mediów oraz odprowadzeniem wody opadowej. Oznacza to też, że działania zmierzające w kierunku złożenia wniosku o pozwolenie na budowę hipermarketu są bardzo zaawansowane. Jak udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, planuje się iż obiekt miałby powstać nawet do końca 2017 roku.

Jak informował kilka miesięcy temu ogólnopolski portal Wiadomości Handlowe, w działania zaangażowana jest spółka JB Development. Jednym z ostatnich obiektów wykonanych przez tę firmę jest hipermarket Karuzela we Wrześni.

W Gnieźnie obiekt ma powstać według planu zagospodarowania przestrzennego (uchwalony we wrześniu 2014 roku), tj. budynek miałby zostać pobudowany zgodnie z linią zabudowy, wytyczonej wzdłuż ulicy Witkowskiej i Składowej. W ramach inwestycji powstać ma centrum handlowe o powierzchni najmu ok. 4,6 tys. metrów kwadratowych, a także parking na 400 samochodów. Jedną z sieci, która jest wymieniana jako możliwy najemca obiektu, jest supermarket Intermarche i Bricomarche.

 

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego przy ul. Składowej, Witkowskiej, Surowieckiego i Klonowej. Teren oznaczony poprzecznymi paskami (1UC/U, 2UC/U) przeznaczony jest pod zabudowę handlową o powierzchni powyżej 2000 m2. Szary wycinek oznaczony 1KDW i 2KDW przeznaczony jest pod drogę wewnętrzną.

 

Zobacz także: Dyskusja radnych nad planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Składowej i Witkowskiej (02.09.2014 r.)

45 komentarzy

 • Link do komentarza aaaaa sobota, 08 kwietnia 2017 21:39 napisane przez aaaaa

  Pomysł z marketem w tym miejscu jak najbardziej OK. Do tego duży parking i przejście na dworzec. Zgadzam się również z słowami Marek Dener. Uważam że ulica Składowa powinna być jakoś przedłużona aż do Trzech Mostów. Bardzo odciążyłoby to ruch w mieście.

 • Link do komentarza gonzo sobota, 08 kwietnia 2017 19:18 napisane przez gonzo

  @ MQ - masz rację, bo życie prostaka, takiego, jak Ty polega na łażeniu po galeriach. Natomiast zrozum, że oprócz buraków są ludzie inteligentni, którzy odwiedzają muzea, czytają książki, chodzą do teatru na dobre przedstawienia, cieszą się z możliwości wysłuchania koncertów, pasjonują ich spotkania z ciekawymi ludźmi, a także podróże.. Natomiast sklepy traktują wyłącznie jako konieczność zaopatrzenia w podstawowe artykuły i dla nich niepotrzebne są mega-hiper-markety, które są jednym wielkim oszustwem obliczonym na wyciśnienie z polskiego klienta ostatniego grosza.

 • Link do komentarza MQ sobota, 08 kwietnia 2017 10:56 napisane przez MQ

  Kim wy ludzie jesteście? Bardzo dobrze ze miasto dostanie nowa galerie! W końcu jakieś konkretne wykorzystanie terenu! Osobiście uważam ze to kapitalny pomysł ! Wolelibyście kolejne muzeum parowozowni czy początków państwa polskiego? Zastanówcie się, który z was był chociaż dwa razy w tych muzeach ?! Pomyślcie ile razy jesteście w centrum a ile razy jedziecie do galerii? Bądźcie normalni!

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 14 grudnia 2016 09:55 napisane przez mieszkaniec

  Jak widać szeroko zaplanowana akcja Platformy Antyobywatelskiej trwa.Przystępują do całkowitego wyniszczenia lokalnych małych i drobnych przedsiębiorców i handlowców. Znów obcy kapitał zaciera ręce. Zamiast stworzyć jakiś sensowny kompleks małych sklepów branżowych gdzie mogliby handlować gnieźnianie i dawać nieporównywanie więcej miejsc pracy oraz zostawiać zyski w Gnieźnie to włodarze prowadzą totalną wojnę wyniszczającą małych przedsiębiorców. I Gdzie tu dbałość o rozwój miasta???

 • Link do komentarza miastowy wtorek, 06 grudnia 2016 11:31 napisane przez miastowy

  Ala, jaka Ty jesteś mało wybredna, skoro uważasz, że tylko marketami upiększamy miasto. Może i masz trochę racji, bo gdyby nie te markety, to rządzący miasta musieli by ruszać głowami, co uczynić, by miasto było atrakcyjniejsze. A tak, to za nich robi tę robotę obcy kapitalista, który na pewno filantropem nie był, nie jest i nigdy nie będzie. A z polskich pracowników i klientów wyssie krew do ostatniej kropli, a oni jeszcze się cieszą i go chwalą. Zupełnie, jak na tej Kubie. On mordował ludzi, doprowadził do nędzy, głodu i rozkładu całego państwa, a oni za nim płaczą.

 • Link do komentarza Ala wtorek, 06 grudnia 2016 09:27 napisane przez Ala

  Dobrze że chociaż takie markety w Gnieźnie powstają zawsze to jakieś zmiany i ich otoczenie nabiera takiego porządku. Gdybyśmy mieli czekać na te obiecane interesiki miastotwórcze czy te powiększanie na gminę obszarów strefy do inwestowania to marnie to widzę . To jest dziwne że w innych miastach to powstają poważne firmy światowych marek zajmujących się jak :samochody, przemysł lotniczy, AGD czy elektronika a u nas wydarzeniem jest że powstanie market na Skiereszewie albo tutaj. Szkoda tylko że do lepiej płatnej pracy to trzeba jeździć za Gniezno/

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 05 grudnia 2016 23:43 napisane przez miejscowy

  Krzysiek, Twój głos to głos wołającego na puszczy. Gnieźnieńska władza cieszy się ze świecidełek, neonów, reklam i tego, że ktoś za nią porządkuje to miasto. No jedno trzeba przyznać, ze te wszystkie galerie jakoś te dziury zakrywają. natomiast miejski handel podległy magistratowi to wizytówka targowiska na Ks. Wyszyńskiego. Wystarczy?

 • Link do komentarza Krzysiek poniedziałek, 05 grudnia 2016 19:45 napisane przez Krzysiek

  A ile nam w tym malym miescie marketow potrzeba. Nasze miasto ma niecale 80 tys mieszkancow... I co powstanie kolejny market zatrudni kilkadziesiat osob za najnizsza krajowa i co.. No nic niedziele na zakupach a skad pieniazki. Moze pobudowac nowe zaklady pracy w Gnieznie i okolicy brakuje zakladow. A te co kiedys preznie istnialy i zatrudnialy pracownikow juz ich nie ma tylko markety.... Polania. Polokna. Cukrownia. Garbarnia. Drukarnia itd same markety... Nasza wladzo obudzcie sie w koncu bierzcie przyklady z sasiednich miast ...przejrzyjcie na oczy w koncu.

 • Link do komentarza miastowy sobota, 03 grudnia 2016 14:51 napisane przez miastowy

  Do tego z godz.13:00 - jedno panu powiem. Całe szczęście, że obecny rząd zabrał się za reformę szkolnictwa, bo jak wynika z takich komentarzy, jak pański, z obecnych szkół wychodą takie tuki, którzy nie potrafią sobie i swoim bliskim zagospodarować czasu, nie sięgają za lektury, nie spotykają się z bliskimi, nie wiedzą, co to klasyka w kulturze. Ich życie to ogłupiająca telewizja, darmowe występy, latem przepełniony do cna Skorzęcin itd.smutna prawda, ale nadzieja, że to się zmieni!

 • Link do komentarza do szeregowiec sobota, 03 grudnia 2016 13:00 napisane przez do szeregowiec

  Co innego można robić w Gnieźnie jesienią i zimą oprócz wyjazdów do Poznania no bo latem to jeszcze są wyjazdy na wczasy albo do Skorzęcina, a tak coś nowego będzie gdzie można sobie pójść i nie będzie przeciągów jak na targowisku

 • Link do komentarza mm sobota, 03 grudnia 2016 11:54 napisane przez mm

  Czytelniku i to mógł być mądry pomysł tej rady bo handel będzie skupiony w jednych miejscach z miejscami do parkowania to przynajmniej rozwiąże się problem komunikacyjny w mieście i tam w centrum ludzie co mieszkają będą mieli spokój i ciszę , zresztą magistrat też nic nie mówi to chyba też takie plany mają

 • Link do komentarza cudnie sobota, 03 grudnia 2016 11:46 napisane przez cudnie

  fajnie , w takich sklepach jest miło spędzić czas, na święta to tam robią animacje i inne ciekawostki , i muzyka jest , i na święta ma być święty Mikołaj i ładny wystrój , jest gdzie pójść z tych szarych chłodnych ulic. Może jeszcze wybudują większą galerię z kinami i kawiarniami , po cukrowni jest miejsce

 • Link do komentarza szeregowiec sobota, 03 grudnia 2016 09:59 napisane przez szeregowiec

  Migdał, kim ty jesteś, że wielkopowierzchniowy sklep nazywasz atrakcją? To już tak nisko upadła kultura Polaków? Którą szkołe kończyłeś, że nie przygotowali ciebie do normalności?

 • Link do komentarza czytelnik sobota, 03 grudnia 2016 09:56 napisane przez czytelnik

  Opowiadają kasjerki z hipermarketów, że ludzie przychodzą tam szczególnie w niedziele na spacery. Oni nawet nigdy nie mają zamiaru cokolwiek kupić, nawet nie mają kasy. Przychodzą tylko po to, by łazić miedzy regałami i czuć się jak paniska w wielkim mieście. Także w marketach z narzędziami i budowlanymi towarami. To ciekawe zjawisko, warte może nawet pracy badawczej nad tym zjawiskiem. Tym ludziom nie odpowiada las, wypad za miasto, poczytanie dobrej książki itd. Oni kochają wielkie galerie, kolorowe reklamy, błyski świateł, czasem darmowy poczęstunek albo wypryskanie się darmowymi perfumami. Ot, tacy prostacy, dla których piach na imitującą plażę wybrukowanym miejskim rynku jest namiastką włoskiego Rimini.

 • Link do komentarza kower sobota, 03 grudnia 2016 09:37 napisane przez kower

  Kuba, a wiesz o odpływie klientów z Malty po otwarciu Posnanii? Wiesz o planach przebudowy Malty na inne cele? No widzisz. Era wielkich sklepów się skończyła - nawet inwestor z ul. Poznańskiej nie ma zamiaru budować według pierwotnego planu, bo to się - krótko mówiąc - nie kalkuluje.

 • Link do komentarza migdał sobota, 03 grudnia 2016 08:04 napisane przez migdał

  Wreszcie jakaś nowa atrakcja w Gnieźnie, i dobrze że prawie w centrum bo będzie żywsze to miasto.

 • Link do komentarza Kuba sobota, 03 grudnia 2016 00:09 napisane przez Kuba

  4,6 tys metrow kwadratowych? Wow, co oni tam zmieszczą? Trzy sklepy odziezowe, dwie restauracje i jakis spożywczak. Dla porownania Galeria Malta w Poznaniu ma 54 tys m2 powierzchni handlowej... :)

 • Link do komentarza Papa Smerf. sobota, 03 grudnia 2016 00:07 napisane przez Papa Smerf.

  Miras .Pomylił się Tobie patriotyzm z szowinizmem.

 • Link do komentarza Misiek piątek, 02 grudnia 2016 22:51 napisane przez Misiek

  Do "heh" z 13:15 - Zobacz mądralo na plan - są budynki mieszkalne czy nie? Znam także te tereny i oczywiście, że są, jest ich niewiele, ale są! Także z narożnika Klonowej przylegają!
  //www.google.pl/maps/@52.5255973">https://www.google.pl/maps/@52.5255973,17.5976721,533m/data=!3m1!1e3

 • Link do komentarza Karolina piątek, 02 grudnia 2016 22:44 napisane przez Karolina

  @ 57 - jaką pracę? Niewolniczą u obcego, który wyzyskuje Polaków do ostatniej kropli potu. jedyna nadzieja, ze ten rząd ujmie się za Polakami i zakaże pracy w niedziele.

startpoprz.123nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane