Wydrukuj tę stronę
wtorek, 15 listopada 2016 10:47

Inwestycje drogowe u progu zimy - fotorelacja

 
Budowa ul. Osiniec (widok od ul. Witkowskiej) Budowa ul. Osiniec (widok od ul. Witkowskiej) fot. Rafał Wichniewicz

Wraz z nadejściem zimowej aury trwają jeszcze prace przy inwestycjach drogowych na terenie miasta. Oto fotorelacja z większości z nich.

Trwająca chłodna aura oznacza utrudnienia, a czasem spowolnienie trwających inwestycji. Wśród tych, które obecnie jeszcze trwają, największą jest bez wątpienia budowa nowej ulicy pomiędzy ul. Witkowską a ul. Cegielskiego, realizowana przez Miasto Gniezno. Zgodnie z decyzją radnych, została ona niedawno administracyjnie nazwana w całości jako ul. Osiniec, a jej obecny stan wykonania wskazuje na osiągnięcie półmetka. Obecnie trwa budowa podbudowy dla odcinka od restauracji do wysokości schroniska dla bezdomnych, a także rusza budowa skrzyżowania z ul. Witkowską. Krawężniki i trzy warstwy asfaltu ułożone już zostały na długości ulicy od ul. Cegielskiego do restauracji, a także na odcinku pomiędzy ul. Kawiary a ul. Witkowską, wykonano także część oświetlenia ulicznego oraz infrastrukturę odwadniającą. Na tym częściowo gotowym odcinku ułożona zostanie jeszcze jedna warstwa asfaltu. Obecnie także ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż jezdni, który powstanie po północnej stronie drogi na całym odcinku.

Niejako po sąsiedzku, na osiedlu Grunwaldzkim trwają prace przy budowie kolejnej drogi wewnętrznej pomiędzy budynkami, wykonywanej przez Miasto Gniezno. 

Drugą dużym zadaniem jest przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki i Mieszka I, realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Inwestycja trwa już od kilku tygodni, a obecnie ułożona została nowa nawierzchnia asfaltowa, wykonane w większości także prace instalacyjne podziemne, a przed wykonawcami zostały prace nawierzchniowe na chodnikach oraz przy sygnalizacji świetlnej.

Niedaleko od wspomnianego skrzyżowania trwa przebudowa chodnika na ul. Kościuszki, pomiędzy Urzędem Miejskim a sklepem budowlanym. Niedawno ukończono także prace przy przebudowie chodnika na ul. Paczkowskiego pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Barciszewskiego, co zostało wykonane przez Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Trwają także prace przy budowie ronda na ul. Gdańskiej (w sprawie tej inwestycji zwróciliśmy się z zapytaniem do Powiatowego Zarządu Dróg). 

Prace zlecone przez Magistrat przy budowie lub wymianie chodników trwają także na ul. Słomianka i św. Wawrzyńca, a na ukończeniu jest budowa zatoki autobusowej na ul. Mickiewicza. W galerii zdjęć nie ujęto wymiany nawierzchni na drodze krajowej nr 5 na odcinku od Węzła Róża do Łabiszynka (inwestycja GDDKiA)

Oczekiwana od wielu lat budowa chodnika na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Gajowej na Dalkach doczekała się realizacji - powstaje trakt ułożony z kostki betonowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dalkoską i Rzepichy aż w kierunku ul. Orzechowej.

Zdjęcia wykonano 13 i 14 listopada br.

Galeria

36 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec