wtorek, 15 listopada 2016 10:47

Inwestycje drogowe u progu zimy - fotorelacja

 
Budowa ul. Osiniec (widok od ul. Witkowskiej) Budowa ul. Osiniec (widok od ul. Witkowskiej) fot. Rafał Wichniewicz

Wraz z nadejściem zimowej aury trwają jeszcze prace przy inwestycjach drogowych na terenie miasta. Oto fotorelacja z większości z nich.

Trwająca chłodna aura oznacza utrudnienia, a czasem spowolnienie trwających inwestycji. Wśród tych, które obecnie jeszcze trwają, największą jest bez wątpienia budowa nowej ulicy pomiędzy ul. Witkowską a ul. Cegielskiego, realizowana przez Miasto Gniezno. Zgodnie z decyzją radnych, została ona niedawno administracyjnie nazwana w całości jako ul. Osiniec, a jej obecny stan wykonania wskazuje na osiągnięcie półmetka. Obecnie trwa budowa podbudowy dla odcinka od restauracji do wysokości schroniska dla bezdomnych, a także rusza budowa skrzyżowania z ul. Witkowską. Krawężniki i trzy warstwy asfaltu ułożone już zostały na długości ulicy od ul. Cegielskiego do restauracji, a także na odcinku pomiędzy ul. Kawiary a ul. Witkowską, wykonano także część oświetlenia ulicznego oraz infrastrukturę odwadniającą. Na tym częściowo gotowym odcinku ułożona zostanie jeszcze jedna warstwa asfaltu. Obecnie także ruszyła budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż jezdni, który powstanie po północnej stronie drogi na całym odcinku.

Niejako po sąsiedzku, na osiedlu Grunwaldzkim trwają prace przy budowie kolejnej drogi wewnętrznej pomiędzy budynkami, wykonywanej przez Miasto Gniezno. 

Drugą dużym zadaniem jest przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki i Mieszka I, realizowana przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, przy wsparciu finansowym Miasta Gniezna. Inwestycja trwa już od kilku tygodni, a obecnie ułożona została nowa nawierzchnia asfaltowa, wykonane w większości także prace instalacyjne podziemne, a przed wykonawcami zostały prace nawierzchniowe na chodnikach oraz przy sygnalizacji świetlnej.

Niedaleko od wspomnianego skrzyżowania trwa przebudowa chodnika na ul. Kościuszki, pomiędzy Urzędem Miejskim a sklepem budowlanym. Niedawno ukończono także prace przy przebudowie chodnika na ul. Paczkowskiego pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Barciszewskiego, co zostało wykonane przez Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową. Trwają także prace przy budowie ronda na ul. Gdańskiej (w sprawie tej inwestycji zwróciliśmy się z zapytaniem do Powiatowego Zarządu Dróg). 

Prace zlecone przez Magistrat przy budowie lub wymianie chodników trwają także na ul. Słomianka i św. Wawrzyńca, a na ukończeniu jest budowa zatoki autobusowej na ul. Mickiewicza. W galerii zdjęć nie ujęto wymiany nawierzchni na drodze krajowej nr 5 na odcinku od Węzła Róża do Łabiszynka (inwestycja GDDKiA)

Oczekiwana od wielu lat budowa chodnika na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Gajowej na Dalkach doczekała się realizacji - powstaje trakt ułożony z kostki betonowej pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dalkoską i Rzepichy aż w kierunku ul. Orzechowej.

Zdjęcia wykonano 13 i 14 listopada br.

36 komentarzy

 • Link do komentarza moni wtorek, 15 listopada 2016 20:53 napisane przez moni

  Budujcie ścieżki rowerowe przy okazji budowy ulicy na osińcu i nie tylko. Ta ścieżka która jest na witkowskiej jakaś taka dziwaczna jakby pijany ją projektował. Weźcie przykład z Poznania tam są super ścieżki rowerowe aż się chce jeździć . A w Gnieźnie bida z nędzą. Krawężniki wysokie że jadąc rowerem już nie raz łańcuch spadł mi z rowera. Koszmar i tyle.

 • Link do komentarza poddany wtorek, 15 listopada 2016 20:36 napisane przez poddany

  kupszcza, przestań już wreszcie bronic tego swojego pryncypała. Co z tego, ze drogi maja różnych właścicieli? Co z tego, ze kamienice są prywatne i komunalne? Od tego jest gospodarz miasta, by potrafił z wszystkimi znaleźć wspólny język i koordynować estetykę i bezpieczeństwo dla dobra mieszkańców. Ale powinien to być gospodarz, a nie prezydent z nazwy i wyboru, który nie czuje tego powera!

 • Link do komentarza z centrum wtorek, 15 listopada 2016 19:27 napisane przez z centrum

  To "wciskanie zieleni" nie jest deprecjonowaniem prac Budasza. To głosy rozsądku. Miasto zbyt gęsto zabudowane i zurbanizowane ma problemy z przyjęciem silnego i gwałtownego opadu atmosferycznego. Eliminowanie zieleni i betonowanie miasta powoduje że chłonność terenu się zmniejsza. Do tego systemy służące odprowadzaniu wód opadowych są nieefektywne ponieważ były projektowane i budowane wiele lat temu. Skutki już widać w Gnieźnie, coraz częściej mamy zalane ulice itd.
  Ponadto na całym świecie w wielu miastach lokalne władze i urbaniści podejmują działania z zamiarem uwolnienia centrów miast od samochodów. W Gnieźnie nic nie wskazuje by istniały jakieś plany wyprowadzenia samochodów z centrum, wręcz odwrotnie wyznacza się nowe miejsca parkowania i zagęszcza ruch samochodowy , tym samym zatruwają nas spalinami .

 • Link do komentarza Kupszcza wtorek, 15 listopada 2016 19:17 napisane przez Kupszcza

  Obwiniaja co niektórzy Prezydenta ze jakieś drogi nie robi czy chodnika. Mamy czterech zarządców. Budasz może ich prosić i na rzęsach stawać, ale jak Ci nie mają kasy albo tak mówią, to nie będzie remontu wielu dróg. Chodniki przy Lecha jak i sama droga jest chyba wojewódzka. Ale to tylko przykład. Poznań to miasto na prawach powiatu. Te miasta wszystkie w Polsce mają jednego zarządcę od realizacji, a reszta kasę daje. I jest spokój w temacie.

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com wtorek, 15 listopada 2016 19:11 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Lesław - o inwestycjach budowlanych na terenie miasta - miejskich, powiatowych i prywatnych pisaliśmy w ubiegłym miesiącu. Być może wrócimy jeszcze do nich w tym roku.
  Pozdrawiamy

 • Link do komentarza Lesław wtorek, 15 listopada 2016 18:37 napisane przez Lesław

  Wasza racja. Za późno dokładniej sprawdziłem temat. Ale o największej inwestycji miasta mało piszecie.

 • Link do komentarza ......... wtorek, 15 listopada 2016 18:25 napisane przez .........

  I co z tego jak miasto nadal jest zakorkowane

 • Link do komentarza Kasi wtorek, 15 listopada 2016 18:09 napisane przez Kasi

  dajcie spokoj z tym wciskaniem zieleni gdzie sie da. sa parki, las. tam jest cisza i spokoj. miasto to miasto. oczywiscie, ze teraz dzieje sie wiecej. pisowcy musza niezle sie gimnastykowac, zeby zdeprecjonowac prace budasza

 • Link do komentarza do ulrik wtorek, 15 listopada 2016 18:07 napisane przez do ulrik

  To niestety droga powiatu i wojewodztwa :(

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com wtorek, 15 listopada 2016 18:01 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Lesławie - artykuł i fotogaleria dotyczą inwestycji drogowych i tylko drogowych. W tym zakresie ul. Osiniec jest największą obecnie inwestycją na terenie miasta.

 • Link do komentarza Omes wtorek, 15 listopada 2016 17:52 napisane przez Omes

  Ja nie widzę rozwoju. Za Kowalskiego o wiele więcej prac drogowych było, szczególnie na peryferiach. Kultura owszem- niszowa, to samo było za Kowalskiego, te same osoby nawet to samo robiły. Szału nie ma a "swoich" sporo dostało etaty...

 • Link do komentarza edek wtorek, 15 listopada 2016 17:38 napisane przez edek

  Ana- to jest oczywiste że Budasz przez 2 lata zrobił w mieście więcej niż Kowalski zrobiłby przez 20 lat... Niestety pisowcy muszą się teraz gimnastykować i pisać bzdury no bo jak można chwalić "kolesia z PO"... A że w tym wypadku krytyka wygląda śmiesznie i groteskowo i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością to cóż- tym gorzej dla rzeczywistości...

 • Link do komentarza Lesław wtorek, 15 listopada 2016 17:31 napisane przez Lesław

  A budowa nowej hali sportowej nie jest największą inwestycją? Chyba redakcja zapomniała ?

 • Link do komentarza Gnesener123 wtorek, 15 listopada 2016 17:19 napisane przez Gnesener123

  Popieram! Dlaczego na wysepce przy Kościuszki nie ma zieleni??? Przecież tam jest ogrom miejsca, tak trudno wytyczyć ściężkę dla pieszych i zadbać o pasy zieleni??? pusty, betonowy plac... Beznadziejnie to wygląda

 • Link do komentarza Ana wtorek, 15 listopada 2016 16:10 napisane przez Ana

  Ad. miastowy
  Cieszymy się, że Prezydent wziął się za to miasto "na poważnie" i dobrze wykonuje swoje obowiązki. Moim zdaniem Prezydent Budasz pracuje solidnie.

 • Link do komentarza fgh wtorek, 15 listopada 2016 15:56 napisane przez fgh

  Inwestycje owszem są, ale czy również mamy dziękować za powietrze którym oddychamy . No tak , bo przecież to co jest na fotkach to nic innego jak to co należy do obowiązków samorządu i wykonywane jest za nasze pieniądze z podatków. My płacimy a oni mają nam zrobić te wygody. Pytanie tylko dlaczego niektóre z nich jak chociaż tak proste i potrzebne jak naprawy chodników dopiero teraz, dopiero po wielu głosach krytyki w internecie ?

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 15 listopada 2016 15:55 napisane przez Mieszkanka

  To się właśnie nazywa Polak -Cebulak... to nic, że połowa miasta zostaje odbudowywana, dzieje się dużo imprez kulturowych, można zauważyć, że aż chce się przebywać na mieście to wy i tak tego nie doceniacie tylko byście mówili jak wam źle, nie dobrze, że to jest nie zrobione, tego nie wybudowali. Jak to mówili nie odrazu Kraków zbudowano. :) Może czas docenić to co się ma, a nie zrzędzić na prawo i lewo.

 • Link do komentarza Tom wtorek, 15 listopada 2016 15:55 napisane przez Tom

  A to rondo na Gdanskiej to po co? Galeria ma w koncu ruszyc?

 • Link do komentarza Andrzej wtorek, 15 listopada 2016 15:48 napisane przez Andrzej

  Ciekawe kiedy zostanie wyremontowany odcinek od skrzyżowania Sobieskiego z Jana Pawła II do skrzyżowania Sobieskiego ze Żwirki. Przecież ten zakręt koło Szela woła o pomstę do nieba.. Jak zresztą wiele dróg i chodników w tym mieście. Nie mówiąc już o chodnikach świeżo położonych, na których po dwóch miesiącach rosną łęty na metr wysokie i nie ma pana by to usunąć. Ludzi z zasiłku weźcie, tych co siedzą na nim latami! Niech idą zrobią co trzeba i zapłacić im dobrze i kwit, a nie za darmo pobrać i prze..... Oczywiście wszystkich do tego samego wora nie wrzucam ale zdecydowane grono tak prosperuje.

 • Link do komentarza ulrik wtorek, 15 listopada 2016 15:14 napisane przez ulrik

  Ja czekam jeszcze na naprawę chodników w tym mieście - ulica Wrzesińska przy przystanku koło Kasyna, Wrzesińska między rondem a biedronką od południowej strony i wiele innych gdzie można po ciemku złamać nogę!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane