piątek, 04 listopada 2016 12:12

Dodatkowe utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Mieszka I

 
Dodatkowe utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Kościuszki i Mieszka I archiwum redakcji

Wykonawca prac w rejonie tytułowego skrzyżowania rozpoczyna kolejny etap inwestycji, który wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A., które jest wykonawcą przebudowy skrzyżowania ul. Kościuszki i Mieszka I informuje iż od poniedziałku 7 listopada do czwartku 10 listopada trwać będą prace związane z frezowaniem i układaniem nowej nawierzchni. W związku z powyższym na remontowanym skrzyżowaniu mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Za powstałe utrudnienia co wykonawca przeprasza i prosi o zachowanie ostrożności.

Obecnie przebudowa jest już blisko półmetka - ułożona została część instalacji pod sygnalizację świetlną, budowana jest nowa wyspa oddzielająca ruch samochodowy od pieszego, a także poszerzana jest jezdnia, dzięki czemu po ukończeniu prac kierowcy jadący od strony ul. Lecha będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu na wprost (jeden w kierunku ul. Dalkoskiej, drugi jako lewoskręt na wiadukt) - zobacz dokładny rozkład pasów ruchu po zakończeniu prac.

8 komentarzy

 • Link do komentarza avalon sobota, 05 listopada 2016 15:08 napisane przez avalon

  Ta przebudowa to jedna z najrozsądniejszych zmian w ostatnich latach na terenie Gniezna.
  Celem jest nie tyle przebudowa chaotycznego skrzyżowania z Mieszka I, ale przede wszystkim wykorzystanie lewego pasa ruchu na Kościuszki, który do tej pory nie był praktycznie wykorzystany. Korzystali z niego wyłącznie objeżdżający park dookoła, czyli prawie nikt. Po przebudowie oba pasy będą w pełni wykorzystane.
  Skrzyżowanie Kościuszki-Warszawska generuje największe problemy w mieście. Tylko i wyłącznie przez to skrzyżowanie samochody stoją w korku od Sobieskiego, Farnej czy Dalkoskiej.
  Po zmianach skręcający na wiadukt będą korzystać z lewego pasa ruchu na całej długości Kościuszki. Jadący na wprost, czyli na Dalki i Wawrzyńca, pojadą prawym pasem. Relacja na wprost nie jest w jakiś szczególny sposób blokowana przez układ świateł, jednak kierowcy jadący na Dalki czy w kierunku Łaskiego stali w korku na jednym pasie razem z tymi co skręcali na wiadukt.

 • Link do komentarza prosport sobota, 05 listopada 2016 12:17 napisane przez prosport

  Teodor - masz rację. Psy szczekają a karawana MUSI iść Dalej.

 • Link do komentarza rezigiusz sobota, 05 listopada 2016 11:32 napisane przez rezigiusz

  @Teodor a skąd Ty juź wiesz ze ten pomysł przebudowy tegoź skrzyźowania rozwiąze problemy komunikacyjne czytaj przemieszczanie się aut w mieście.

  Rozumie ze tak Ci kazali pisać bo wiadomo trzeba wychwalać pomysly swoich. Poczekamy zobaczymy jak zamuast zmniejszyć czas przejazdu wydluzy sie go przez ten pomysł przebudowy no i jak to bywa przejscia dla pieszych beda przez 10 sekund załączalo zielone swiatlo a na 3 minuty dla aut

 • Link do komentarza Teodor sobota, 05 listopada 2016 00:38 napisane przez Teodor

  @rowerzysta: bo za blisko jest kolejne skrzyżowanie, i by się korkowało.

  Świetnie, że wreszcie zrobią to skrzyżowanie, ta zmiana dużo da... wbrew wiecznym malkontentom, którzy dla włodarzy miasta są na nie.. ."bo nie".

 • Link do komentarza poddany piątek, 04 listopada 2016 23:29 napisane przez poddany

  Przecież Budasza wozi kierowca, to co on tam wie o problemach swoich poddanych?

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 04 listopada 2016 21:11 napisane przez rowerzysta

  a dlaczego nie ma na tym skrzyżowaniu ronda?

 • Link do komentarza lud wybierający piątek, 04 listopada 2016 15:47 napisane przez lud wybierający

  Niech oni w tym magistracie się wreszcie obudzą . Gniezno potrzebuje na gwałt rozwiązań umożliwiających poprawę w układzie komunikacyjnym miasta. Niech sobie już dadzą spokój z igrzyskami . Niech się biorą do roboty bo do końca już im niewiele zostało a potem zostanie tylko płacz i lament - ale nie z naszej strony.

 • Link do komentarza xxcvvvs piątek, 04 listopada 2016 13:50 napisane przez xxcvvvs

  przy dworcu niech założą światła bo nie można wyjechać od dworca i na skrzyżowaniu przy urzedzie miasta niech założą światła bo tam trzeba czekać aż wszyscy z Lecha przejadą, czy oni tego wszystkiego z tego swojego biura nie widzą co tam się dzieje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane