Wydrukuj tę stronę
piątek, 04 listopada 2016 08:51

Działka przy ul. Cegielskiego sprzedana. Będzie inwestycja?

 
Działka przy ul. Cegielskiego sprzedana. Będzie inwestycja? źródło: Google Street View

Drugi przetarg na sprzedaż terenu w przemysłowej części Gniezna zakończył się pozytywnie - nabywcą została firma z niemieckim kapitałem.

Mowa o terenie leżącym u zbiegu ul. Cegielskiego i budowanej obecnie ul. Osiniec, sąsiadującym z terenami Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nieruchomość nieuzbrojona o powierzchni 1.38.30 hektara, została zgodnie z wolą radnych przeznaczona w tym roku na sprzedaż. Jak władze miasta argumentowały, zakupem tego terenu (położonego poza SSE) zainteresowany był jeden z inwestorów z branży tekstylnej. Mimo to, pierwszy z przetargów ogłoszonych w lipcu br. zakończył się wynikiem negatywnym. Wówczas cena wywoławcza wynosiła 907 000 zł (bez VAT).

W ostatnim czasie odbyła się druga próba sprzedaży. Znalazła ona zainteresowanie dwóch podmiotów, które złożyły wadium w wyznaczonym czasie. W trakcie przetargu cena wywoławcza tego samego terenu wynosiła 634 900 zł. Najwyższą cenę zaproponowała firma MH Polska sp. z o. o., która zajmuje się produkcją materiałów tekstylnych. Podmiot zakupił teren za cenę 641 250 zł (bez VAT).

Jeśli nowy właściciel terenu zdecyduje się zainwestować na swojej nieruchomości, będzie to trzeci zakład, jaki powstanie w tym miejscu. Do tej pory przy pobliskiej działce znajduje się siedziba Kirchhoff, a po sąsiedzku teren zakupiła Tex Year, która planuje stworzyć swoją nową siedzibę w ciągu półtora roku (obie firmy w SSE). Wkrótce do terenu doprowadzona zostanie także nowa droga od strony ul. Witkowskiej - ul. Osiniec.

Galeria

13 komentarzy