sobota, 05 grudnia 2015 09:54

Świąteczne iluminacje

 

W piątkowe późne popołudnie, oświetlona została choinka na gnieźnieńskim Rynku. Tym samym włączone zostały wszystkie tegoroczne świąteczne iluminacje w mieście.

Od kilku dni trwało zawieszanie ozdób, które tradycyjnie oświetlają kolorowo ulice miejskie w ścisłym centrum miasta. W tym roku pojawiły się także nowe - w kształcie korony, które dodatkowo ozdobione są bombkami dodającymi koloru w dzień, kiedy światła nie świecą. Przy ul. Łubieńskiego pojawił się także anioł grający na harfie, a lampek przybyło także Staremu Ratuszowi. W centrum pojawiło się także kilka choinek, które ustawiono przy Urzędzie Miejskim, Szkole Podstawowej nr 2 i na ul. Dąbrówki oraz na Rynku.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza konstruktywna opozycja niedziela, 06 grudnia 2015 21:10 napisane przez konstruktywna opozycja

  Jest nienajgorzej, choć żal, że ulica Warszawska się nie załapała na nowe oświetlenia. Może następny rok przyniesie zmianę? Dodam jeszcze, że szkoda, że nie zakupiono świecącej fontanny - jest w wielu miastach. I można byłoby ja ustawić zamiast choinki na którymś ze skwerów, np. na ul. Dąbrówki w miejsce historycznej fontanny sprzed kilkudziesięciu lat! To chyba nie jest aż tak duzy wydatek?

 • Link do komentarza z traktu niedziela, 06 grudnia 2015 17:22 napisane przez z traktu

  Jest dobrze - proszę jeszcze jeśli można ubrać choinkę koło pomnika harcerzy - rośnie tam sobie piękna i dorodna, pełno ludzi koło niej przechodzi o autach już nie wspomnę aż się prosi żeby ją ubrać!!

 • Link do komentarza aleluja niedziela, 06 grudnia 2015 16:31 napisane przez aleluja

  Można lubić władzę, można ją opluwać.

  Fakt, w porównaniu do lat poprzednich jest postęp i to duży.

  Mogli porozwieszać bez ładu i składu świecidełka, ale był na to koncept i miasto wygląda ślicznie. Pierwszy raz nie ma się za co wstydzić ....

 • Link do komentarza zwolennik PiS niedziela, 06 grudnia 2015 11:50 napisane przez zwolennik PiS

  Podatniku z soboty godz.15:27 - wyobraź sobie, że chwalę władzę w komentarzach za dobre posunięcia i tutaj też i jestem "pisowcem" ale, co to ma do rzeczy? Dobre jest dobre, a złe jest złem bez względu na sympatie polityczne. Radzę "podatnikowi" trochę więcej umiaru w ocenianiu swoich wrogów politycznych. W nas takiej nienawiści nie ma. Pozdrawiam pana i życzę błogosławionej niedzieli.

 • Link do komentarza do podatnik sobota, 05 grudnia 2015 15:27 napisane przez do podatnik

  wypowiedz w stylu pisowskiego (0) marudy, nic nowego. siedz dalej w domu przed komputerem i narzekaj. na narty na przelomie listopada/grudnia? gdzie? oj cos musiales zle uslyszec, ale na razie na narty nie jezdzi sie ani do austrii, ani do wloch, ani nawet do kanady. widac, ze w domku siedzisz, bo k0mpletnie nie wiesz co dzieje sie na swiecie

 • Link do komentarza podatnik mieszakniec sobota, 05 grudnia 2015 12:56 napisane przez podatnik mieszakniec

  Styl pełowskiego rzadzenia.
  Ubierzemy im ulicę w świecidełaka, postawimy budy na rynku, lud będzie sie cieszył. A budzik tymcazasem na narty za granicę .
  Do widzenia ciemny ludzie. Nasz czas, nasze decyzje - wasze pieniądze hi hi .
  Pieknie wyglądają nasze ulice, kamienice, pięknie , pięknie jak co roku, raz w roku.

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 05 grudnia 2015 12:54 napisane przez EagleEye

  Iluminacje bardzo COOL tylko jedna ulica trochę biednie przystrojona przy której jest najwięcej sklepów a mianowicie ul. Warszawska w starych nie przystających już na owe czasy iluminacjach ;-) Reszta rewelacja młodszy syn zachwycony jest tymi nowymi iluminacjami ;-) Może tez do Świąt zdążą jednak z ul.Warszawską bo ona psuje cały urok tych nowych iluminacji !!!

  Prosimy o udekorowanie tez ul. Warszawskiej i będzie GIT MALINA ;-)

 • Link do komentarza mieszkanka sobota, 05 grudnia 2015 12:29 napisane przez mieszkanka

  Wychodzi na to, ze Budasz w rok zrobil wiecej niz Kowalski przez 8 lat... Miasto nareszcie zyje!

 • Link do komentarza gn24 sobota, 05 grudnia 2015 12:28 napisane przez gn24

  Rewelacja! Brawo Budzik!

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 05 grudnia 2015 11:59 napisane przez mieszkaniec

  Szału nie ma, ale jest postęp po poprzedniku. Najbardziej podoba mi się ta harfistka przy pomniku św. Wojciecha. Szkoda, ze tylko jeden taki element, bo w innych miastach i miasteczkach jest ich znacznie więcej. I taka prosba do władz miasta - nie usuwajcie tego ekspresowo zaraz po Trzech Królach. Niech te kolorowe światła rozświetlają tę zimową ( i niestety gnieźnieńską) szarzyznę nieco dłużej. A przy okazji Panie Prezydencie zrób pan coś z tymi włascicielami sklepów, którzy mają podświetlane reklamy, ale ich notorycznie nie zapalają! Albo niech płacą za zajęcie pasa jezdni (wiszące też muszą!), albo niech je oświetlają ( i tyh, co oświetlają trzeba by zwolnić z opłat za zajęcie pasa!), trochę będzie jasniej w naszym mieście i nieco barwniej!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane