Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 sierpnia 2015 09:33

Ruszył przetarg na budowę hali

 

Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji szuka wykonawcy, który wybuduje halę widowiskowo-sportową przy ul. Zabłockiego.

Zgodnie z założeniami budowy hali, inwestycją zajmie się wymieniona jednostka, należąca do miasta Gniezna i zostanie zrealizowany projekt przedstawiony w 2013 roku, wykonany przez ABK Projekt z Zielonej Góry.

Przetarg pod nazwą „Budowa hali sportowo-widowiskowej w Gnieźnie przy ul. Zabłockiego” zakłada pobudowanie obiektu 2-kondygnacyjnego w technologii szkieletowej z dachem płaskim. Konstrukcja obiektu zostanie postawiona na ponad 1000 palach, o średniej głębokości zanurzenia w gruncie 16,5 metra. Sam obszar budowy budynku zaliczono jako stabilne geologicznie podłoże.

Ponadto konstrukcja dachu zostanie wsparta na żelbetowych słupach, rozstawionych w osi co ok. 6 metrów i rozpiętości 41 metrów. Co ciekawe, projektant założył, że w trakcie eksploatacji konstrukcji dachowej, należy ją bezwzględnie odśnieżać, jeśli pokrywa śnieżna przekroczy grubość 20 cm.

Wysokość hali wyniesie od powierzchni boiska do dachu ponad 9 metrów. Z trzech stron znajdować się będą miejsca na widowni, przygotowanej na ponad 1200 miejsc siedzących. Siedziska zostaną wykonane w dwóch kolorach – niebieskim i żółtym. Zgodnie z założeniami projektu, na teren boiska będzie można zejść zarówno z widowni, jak i z poziomu parteru – dwa wejścia z boku i jedno główne. Pomieszczenia magazynowe będą znajdować się pod widownią oraz w pomieszczeniach bocznych.

Całemu obiektowi ma towarzyszyć niezbędna infrastruktura – szatnie, toalety, wentylacja, system ogrzewania ciepłowniczego i windy. W dokumentacji projektowej zawarta została także informacja o kolorystyce budynku. Dla otoczenia przygotowano projekt budowy drogi dojazdowej do niewielkiego parkingu przed i za obiektem, od strony parku.

Przetarg, opublikowany w poniedziałek 10 sierpnia, zakończony ma zostać do 15 września 2015 roku. Wówczas poznamy wykonawcę, który wybuduje obiekt, zdaniem wielu kontrowersyjny ze względu na jego skromny projekt, lokalizację na terenie osiedla mieszkaniowego, a także koszty późniejszej eksploatacji. Cena budowy obiektu wynosi prawie 33 mln złotych brutto, z czego jedną trzecią kosztów pokryje dofinansowanie ministerialne, na kwotę 9 milionów złotych, rozłożone na cztery lata. To jednak niewystarczające, zważywszy iż reszta środków powinna pochodzić z budżetu miasta. W tym celu Magistrat planuje dalej sprzedawać posiadane nieruchomości, z których część do tej pory nie znalazła nabywców. Sama hala ma być gotowa do końca 2018 roku.

Galeria

14 komentarzy