Jesteś tutaj:Gospodarka Otwarto kolejny odcinek promenady nad Jeziorem Jelonek
środa, 10 sierpnia 2022 12:00

Otwarto kolejny odcinek promenady nad Jeziorem Jelonek

 

Zakończono prace na kolejnym fragmencie nabrzeża w rejonie popularnej "Wenecji". Mieszkańcy mogą korzystać z nowych miejsc do odpoczynku, a do wykonania został jeszcze jeden etap.

Od środowego ranka, gnieźnianie chcący wypocząć nad Jeziorem Jelonek, zyskali kolejny fragment promenady. Mowa o ponad 400-metrowym odcinku, poprowadzonym równolegle do ul. Jeziornej od rzeźby królika strażaka do ul. Łąkowej. 

Na całym odcinku, podobnie jak na poprzednio oddanych fragmentach nabrzeża, wykonano chodnik oraz ścieżkę rowerową, a także powstały dodatkowe miejsca do wypoczynku. Tuż obok siłowni zewnętrznej powstały dwa wybiegi dla psów z atrakcjami dla czworonogów. W rejonie dojazdu z ul. Jeziornej znalazła się strefa wypoczynku nad samą wodą, a w pobliżu ul. Łąkowej - zraszacze wodne. Ponadto dokonano nasadzeń drzew i krzewów, pojawiło się nowe oświetlenie oraz mała architektura - ławki, śmietniki, stojaki do rowerów itd.

Kolejny etap prac obejmuje budowę  nowego mostku nad strugą dopływającą do jeziora oraz ścieżki od rejonu ul. Łąkowej aż do wyspy. Ma on zostać zakończony w styczniu 2023 roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane