Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Kokoszki z dofinansowaniem na przebudowę. Środki także dla innych gmin
środa, 16 lutego 2022 17:36

Ul. Kokoszki z dofinansowaniem na przebudowę. Środki także dla innych gmin

 
Ul. Kokoszki z dofinansowaniem na przebudowę. Środki także dla innych gmin źródło: Google Street View

Ogłoszono wyniki naboru wniosków na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W naszym regionie środki trafią do pięciu samorządów. 

W środę zostały ogłoszone listy zadań przyjętych do dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 rok. W całej Wielkopolsce na ten cel przeznaczono w sumie 234 mln złotych, które zostały rozdysponowane pomiędzy niektóre samorządy, dysponujące wkładem własnym w różnym wymiarze. 

Na liście RFRD znalazły się następujące inwestycje:

 • Miasto Gniezno - przebudowa ul. Wolności - kontynuowanie inwestycji rozpoczętej w 2021 roku
 • Miasto Gniezno - budowa ul. Kokoszki na długości 763 metrów (realizacja od kwietnia 2022 do września 2023 roku) - dofinansowanie w kwocie 5 mln 171 tys. złotych (80%), wartość wartość projektu to 6 mln 464 tys. złotych, a wkład własny Miasta Gniezna wynosi 1 mln 292 złotych. Dofinansowanie zostanie rozłożone na dwa lata po niespełna 2,6 mln złotych na każdy. Docelowo wykonana zostanie nowa ulica wraz z niezbędną infrastrukturą podziemną, oświetlenie, chodniki, nowa nawierzchnia jezdni oraz ścieżka rowerowa.
 • Gmina Kłecko - przebudowa drogi gminnej w Biskupicach o długości 1 km (realizacja od czerwca do września 2022) - dofinansowanie na kwotę 827 tys. złotych (70%), 354 tys. złotych wkładu własnego 
 • Gmina Łubowo - budowa drogi gminnej w Fałkowie o długości 381 metrów (realizacja od kwietnia do października 2022) - dofinansowanie na kwotę 484 tys. złotych (80%), 101 tys. złotych wkładu własnego - wartość zadania 970 tys. złotych
 • Gmina Mieleszyn - przebudowa  drogi gminnej w Karniszewie o długości 1 km (realizacja od marca do października 2022) - dofinansowanie na kwotę 710 tys. złotych (60%) i 473 tys. złotych wkładu własnego - wartość zadania 1 mln 184 tys. złotych
 • Gmina Kiszkowo - przebudowa ulicy Warzywnej i Kwiatowej w Kiszkowie o długości ok. 1 km (realizacja od lutego do września 2022) - dofinansowanie na kwotę 991 tys. złotych (50%) i tyle samo wkładu własnego

Tradycyjnie także ogłoszono wnioskodawców, którzy znaleźli się na liście rezerwowej. Są to: Gmina Witkowo z poprawą infrastruktury komunikacyjnej w rejonie Małachowa Złych Miejsc, Małachowa-Szemborowice i Małachowo-Wierzbiczany na kwotę wnioskowaną 2 mln 619 tys. złotych, Gmina Czerniejewo z przebudową ul. Kochanowskiego w Żydowie z wnioskowaną kwotą 290 tys. złotych oraz ul. Mickiewicza na kwotę wnioskowaną 476 tys. złotych.

2 komentarzy

 • Link do komentarza z gminy czwartek, 17 lutego 2022 10:21 napisane przez z gminy

  Pani Wójt nie przysypia, pani Wójt pracuje bez rozgłosu, bez wrzawy, cicho i merytorycznie. A że ma wrogów? Chcę ci powiedzieć Jeskensie, ze wrogów mieć to luksus. Bo tylko ten ich nie ma, co nic nie robi. I przestań mącić, bo w tej gminie mącicieli jest dosyć! Ty jesteś jednym z nich.

 • Link do komentarza Jeskens środa, 16 lutego 2022 22:12 napisane przez Jeskens

  A gdzie inwestycja drogowa w WIELKIEJ gminie gniezno. Pani Wójt !
  Przysnęliśmy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane