Wydrukuj tę stronę
środa, 05 stycznia 2022 16:43

Ruszyła budowa nowego obiektu handlowego przy ul. Składowej

 
Ruszyła budowa nowego obiektu handlowego przy ul. Składowej zdjęcie nadesłane

Kilka dni temu teren został ogrodzony, a obecnie ruszyły już pierwsze prace gruntowe - przy ul. Składowej zaczął powstawać nowy wielkopowierzchniowy obiekt handlowy.

Do końca 2022 roku planowana jest realizacja "parku handlowo-usługowego", który wypełni pozostałą część terenu po dawnej fabryce Polokna. Na działce o powierzchni około 17 tys. 700 metrów kwadratowych, znajdującej się u zbiegu ul. Składowej i Surowieckiego ruszyły już prace związane z realizacją całej inwestycji.

Inwestorem na tym terenie jest PKB Inwest Budowa - ten sam, który zrealizował sąsiednią Galerię Piastova. Projekt zakłada powstanie obiektu o powierzchni najmu około 8 tys. metrów kwadratowych, który składać się będzie z trzech budynków połączonych ze sobą, przy czym pomieszczenia handlowe mają być indywidualne z wejściami prowadzącymi od strony parkingu. Lokale mają mieć od ok 95 do 1385 metrów kwadratowych. 

Cały obiekt pobudowany zostanie na planie litery "U". Pośrodku, od strony sąsiedniej działki z parkingiem (od istniejącej już galerii handlowej), powstanie plac postojowy na ponad 200 samochodów. Docelowo inwestor planuje zakończyć budowę w IV kwartale 2022 roku. 

Galeria

23 komentarzy

startpoprz.12nast.koniec