Jesteś tutaj:Gospodarka Miasto przejmie dawny hotel przy stadionie żużlowym
środa, 29 grudnia 2021 11:55

Miasto przejmie dawny hotel przy stadionie żużlowym

 
Miasto przejmie dawny hotel przy stadionie żużlowym archiwum redakcji

Radni miejscy wyrazili zgodę na nabycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zabudowanej przy ul. Wrzesińskiej. Miasto planuje wykorzystać opuszczony budynek na potrzeby działalności stadionu.

Od wielu lat budynek dawnego hotelu "Orzeł" stanowił sól w oku zarządcy stadionu żużlowego. Obiekt, który znajdował się bezpośrednio przy trybunach, a w którego sąsiedztwie przez lata zlokalizowany był park maszyn, od dłuższego czasu stoi opuszczony. Funkcje hotelowe przestał pełnić już dawno temu i co jakiś czas pojawiały się pytania o dalszą przyszłość tej nieruchomości.

Podczas nadzwyczajnej, środowej sesji Rady Miasta, zwołanej przede wszystkim w celu uregulowania kwestii finansowych w zamykającym się roku budżetowym, przedstawiono także projekt uchwały o wyrażeniu zgody na nabycie prawa użytkowania wieczystego tego budynku.

Sama działka liczy 1800 metrów kwadratowych, zabudowanej dawnym hotelem, liczącym trzy kondygnacje nadziemne i posiadającym około 900 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 

- Firma, która jest właścicielem tej nieruchomości w ostatnich dniach zgodziła się na to, by tę nieruchomość zbyć dla miasta. Mówimy tu o nabyciu prawa użytkowania wieczystego. W związku z tym, że właścicielem tej nieruchomości jest Miasto Gniezno, w przypadku sfinalizowania tej transakcji, dojdzie do konfuzji praw, czyli złączenia się praw i Miasto Gniezno stanie się właścicielem tej nieruchomości - przekazała Joanna Śmigielska, sekretarz Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Sekretarz zapytana o kwestię przeznaczenia tego budynku w przyszłości przyznała, że decyzja o woli zbycia prawa przez dotychczasowego właściciela pojawiła się w ostatnim czasie i póki co jeszcze nie ma dokładnych planów wobec obiektu: - Oczywistym będzie wykorzystanie tego budynku na rzeczy związane z infrastrukturą sportową, która jest w bezpośrednim sąsiedztwie - przyznała.

Zgodę na nabycie prawa użytkowania wieczystego dla nieruchomości przy ul. Wrzesińskiej wyrazili wszyscy radni biorący udział w zdalnym posiedzeniu - w sumie 15.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Robert poniedziałek, 10 stycznia 2022 15:10 napisane przez Robert

  Moniko o jaki budynek przy stadionie ci chodzi? O budynek dawnego hotelu Mieszko, przy stadionie lekkoatletycznym klubu sportowego Mieszko ?

 • Link do komentarza Kibic poniedziałek, 10 stycznia 2022 10:24 napisane przez Kibic

  @biznesmem - kogo pytasz? Kto ma odpowiedzieć na Twoje pytanie?

 • Link do komentarza Biznesmen zainteresowany wykupem jednej loggi sobota, 08 stycznia 2022 17:29 napisane przez Biznesmen zainteresowany wykupem jednej loggi

  Czy to prawda, że po przejęciu tego budynku przez Prezydenta Gniezna przy oknach hotelu od strony stadionu żużlowego powstaną nowoczesne, duże, oszklone balkony? Czy to prawda, że balkony te będą stanowiły nową trybunę honorową dla władz miasta i dla gości naszych prezydentów oraz dla władz klubu żużlowego START ?

 • Link do komentarza Paweł czwartek, 06 stycznia 2022 13:29 napisane przez Paweł

  Czy ktoś wie kto jest obecnie właścicielem hotelu?
  Czy radni zlecili zrobienie biznesplanu?
  Czy wiadomo ile rocznie będzie trzeba płacić dodatkowo klubowi?

 • Link do komentarza zenon poniedziałek, 03 stycznia 2022 08:44 napisane przez zenon

  W tamtym czasie to nie radni decydowali o zbyciu tej nieruchomości a Klub Start który będąc jego właścicielem oddał go za długi...

 • Link do komentarza realista czwartek, 30 grudnia 2021 19:52 napisane przez realista

  URZĘDAS. Prawdopodobnie znalazłbyś wśród tych co głosowali za sprzedaniem tego hotelu, nie jednego z dzisiejszych naszych radnych piastujących swoje funkcje już od wielu wielu wielu lat.

 • Link do komentarza Kto za to zapłaci czwartek, 30 grudnia 2021 17:03 napisane przez Kto za to zapłaci

  Prezesi startu i inni działacze będą mieli gdzie balować za pieniądze mieszkańców. Miejsce na uboczu. Będzie się działo...

 • Link do komentarza Monika środa, 29 grudnia 2021 13:51 napisane przez Monika

  No tak budynek przy stadionie żużlowym to Miasto Gniezno może przejąć , ale budynku przy stadionie to już nie chce przejąć? dlaczego żużel jest ważniejszy od lekkoatletyki, piłki nożnej i raggby ?

 • Link do komentarza urzędas środa, 29 grudnia 2021 13:14 napisane przez urzędas

  Byłoby bardzo ważne, żeby podać do publicznej wiadomości, kto z radnych był inicjatorem zbycia tego hotelu w minionych latach?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane